03 czerwca 2022

Wsparcie ekspertów na każdym etapie użytkowania samochodu

Koordynator ds. Innowacji i Usług Biznesowych, PZU Pomoc

W Polsce aż 7 na 10 gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden samochód. Wielu z nas nie wyobraża sobie wręcz funkcjonowania bez auta, choć jego eksploatacja często wiąże się z pewnym stresem. Awarie, przeglądy, diagnostyka samochodowa czy wymiana auta na nowe, to sytuacje, które chcielibyśmy mieć jak najszybciej z głowy.Na szczęście pojawiło się na rynku rozwiązanie, umożliwiające kierowcom uzyskanie wsparcia na każdym etapie użytkowania samochodu. W serwisie Pomoc Non Stop możesz znaleźć odpowiedź na swoje aktualne potrzeby i załatwić wszystko w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również dowiesz się, jak ograniczyć koszty eksploatacji auta.

  

Samochód a budżet domowy – jak oszczędzić

Jednym z efektów pandemii COVID-19, spotęgowanym obecną sytuacją polityczną, pozostaje problem z dostępnością nowych samochodów. To sprawia, że chętnie kupujemy pojazdy używane lub ze znacznie większą starannością dbamy o swój obecny pojazd, by posłużył nam jak najdłużej. Niestety pewnym ograniczeniem może być nasz domowy budżet. Części samochodowe ostatnio są coraz droższe, a jak przewidują eksperci - to jeszcze nie koniec podwyżek. Koszty te można zmniejszyć, np. korzystając z rabatów na części oferowanych przez dostawców współpracujących z Pomoc Non Stop.

Z kolei duży popyt na auta używane powoduje, że sprzedawcy chętnie windują ceny. Często trzeba więc się nieźle nagimnastykować, by kupić samochód w dobrej cenie. I tu pojawia się pytanie - jak negocjować cenę samochodu? Z pomocą przychodzi raport o stanie technicznym auta, zawierający wycenę pojazdu i dostępny w ramach usługi sprawdzenia auta przed kupnem. Wycena zostaje sporządzona w systemie eksperckim, z którego korzystają rzeczoznawcy i towarzystwa ubezpieczeniowe (Eurotax/Audatex). Zamawiając raport stanu technicznego auta, można więc łatwo poznać realną wartość pojazdu oraz koszty niezbędnych napraw i tym samym zyskać argumenty do negocjacji ceny.
 

Jak dobrze kupić używany samochód?

Odwiedzając popularne portale motoryzacyjne można znaleźć setki tysięcy ogłoszeń o sprzedaży samochodów osobowych. Jak w tym gąszczu odnaleźć perełkę – w pełni sprawne i bezwypadkowe auto z drugiej ręki? Oczywiście najprościej byłoby założyć uczciwość sprzedawcy. Jest to jednak dość ryzykowne. Atrakcyjny z pozoru pojazd może się bowiem okazać workiem bez dna, a sprzedawca – naciągaczem, który wykorzystuje niewiedzę kupującego. Niestety takim praktykom sprzyja duże zainteresowanie używanymi autami. W sytuacji, gdy rozważasz kilka ofert sprzedaży samochodów, ale nie możesz się zdecydować, warto sprawdzić wiarygodność ogłoszeń. W tej kwestii dobrze jest zaufać ekspertom z dużym doświadczeniem, którzy profesjonalnie zweryfikują zawarte w ogłoszeniach informacje i sporządzą przejrzysty raport.
 

Kompleksowe podejście i wygoda

Znalazłeś idealną ofertę? Świetnie! Warto upewnić się, że wybrane auto w rzeczywistości jest zgodne z tym, co podano w ogłoszeniu, a jego stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. Od tego zależy Twoja satysfakcja z udanej transakcji, a przede wszystkim – Twoje bezpieczeństwo. Jazda próbna oraz dokładne oględziny samochodu wykonane przez ekspertów pozwolą zweryfikować usterki w pojeździe, faktyczny stan jego poszczególnych elementów i autentyczność numeru VIN. Sprawdzenie pojazdu przed kupnem może również obejmować odczyt błędów z komputera pokładowego, rozkodowanie VIN i weryfikację podwozia pojazdu na stacji diagnostycznej lub w warsztacie.

Takie podejście do zakupu samochodu pomoże zyskać nie tylko pewność, ale również wygodę i dostęp do ofert nawet z drugiego końca Polski. Duża odległość przestaje być przeszkodą, gdy ma się do dyspozycji sieć ponad 300 ekspertów. Wystarczy, że zlecisz nam sprawdzenie samochodu przed zakupem, a wówczas sam będziesz mógł pojechać do sprzedawcy dopiero po podjęciu decyzji, aby odebrać już zweryfikowane auto. A jeśli raport wykaże, że auto nie jest warte Twojego zainteresowania? No cóż, właśnie zaoszczędziłeś swój cenny czas, koszt podróży do sprzedawcy i uniknąłeś dodatkowych kosztów napraw, które wiązałyby się z kupnem nie w pełni sprawnego auta. Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest Twoja świadoma decyzja, którą możesz podjąć w oparciu o rzetelną i obiektywną ocenę ekspertów.
 

Dlaczego to robimy

Jako Grupa PZU wyznaczamy standardy w wielu dziedzinach.  Aktualnie chcemy otoczyć opieką kierowców.


Doskonale rozumiemy, że nie każdy kierowca jest ekspertem, dlatego w serwisie pomocnonstop.pl dostępne są gotowe rozwiązania ułatwiające życie codzienne. Serwis jest dostępny dla wszystkich, którzy poszukują wsparcia w bieżącej eksploatacji auta – na każdym etapie jego użytkowania, począwszy od zakupu, przez codzienne użytkowanie, badania diagnostyczne aż po sprzedaż.

W profesjonalny sposób: 

 • udzielimy wsparcia przy zakupie części zamiennych z wyjątkowym rabatem >>
 • pomożemy przy zakupie samochodu >>
 • kompleksowo sprawdzimy stan techniczny auta >>
 • pomożemy zorganizować przegląd okresowy lub sezonowy, diagnostykę samochodową i naprawę w warsztacie – w preferowanym przez Ciebie terminie >>
 • udzielimy porad prawnych >>
 • zorganizujemy wynajem samochodu – jako pojazd zastępczy lub na specjalne okazje: wyjazdy prywatne i służbowe, imprezy okolicznościowe czy przeprowadzki >>
 • doradzimy jak dobrze sprzedać samochód >>
 • poprzez naszego partnera bankowego udostępnimy finansowanie na korzystnych warunkach >>
 • Sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić – wejdź na pomocnonstop.pl.
   


Materiał PZU Pomoc SA. Szczegółowe informacje o usługach dostępne są na stronie pomocnonstop.pl oraz w Regulaminie świadczenia usług drogą elektroniczną.