18 września 2020

Zakup używanego auta będzie teraz prostszy

Choć Polacy najchętniej kupują samochody z rynku wtórnego, większość z nas uważa, że wybór odpowiedniego modelu jest trudny, czasochłonny i ryzykowny. Nie ufamy sprzedawcom, a jednocześnie niewielu kierowców potrafi samodzielnie ocenić stan pojazdy. Dlatego warto postawić na doświadczenie specjalistów i skorzystać z usługi POMOC NON STOP. Dzięki tej nowej usłudze Grupy PZU sprawdzenie samochodu przed zakupem, stanie się to prostsze i bezpieczniejsze.

Kupowanie samochodu z drugiej ręki – co mówią badania?

Samochodowy rynek wtórny jest bardzo bogaty i wprost pęka w szwach od dostępnych modeli. Jednak wybór odpowiedniego dla siebie i w pełni sprawnego pojazdu jest zadaniem karkołomnym. Potrzeba do tego czasu, wiedzy i doświadczenia, a nie każdy kierowca jest przecież wytrawnym znawcą motoryzacji. Obawa przed kupowaniem kota w worku jest silna, zwłaszcza że większość z nas nie ufa sprzedawcom.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie PZU w kwietniu 2020:

  • 75% kierowców nie darzy zaufaniem handlarzy samochodami używanymi,
  • 66% badanych sądzi, że zakup używanego auta to trudny i żmudny proces,
  • 15% osób posiadających prawo jazdo deklaruje, że ma dużą wiedzę na temat samochodów.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom kierowców

Grupa PZU stale poszerza zestaw usług i produktów z zakresu mobilności tak, żeby zapewnić kierowcom najlepsze dla nich rozwiązania. Dlatego uruchomiliśmy ogólnopolski pilotaż usług sprawdzania samochodu przed zakupem. Dzięki temu klienci zainteresowani ofertą kupna, mogą wybrać opcję jej weryfikacji lub skorzystać ze sprawdzenia stanu technicznego pojazdu na stacji diagnostycznej. Ocen dokonują eksperci motoryzacyjni z dużym doświadczeniem – mamy ich w Polsce ponad 300. Następnie przygotowują opis stanu technicznego samochodu tak, żeby był jasny, przejrzysty i zrozumiały dla każdego.

Oszczędzaj czas, pieniądze i nerwy, korzystając z POMOC NON STOP

Jak to wygląda w praktyce? Sprzedający udostępnia pojazd ekspertom, którzy niezwłocznie przystępują do jego oceny. W ciągu dwóch dni roboczych (jeśli oczywiście, właściciel udostępni pojazd w terminie) wysyłają raport online do klienta. Dzięki temu można dogłębnie zweryfikować czy pojazd jest sprawny i  bezpieczny bez wychodzenia z domu. Oszczędzasz w ten sposób czas spędzony na podróży i oględzinach.

Jeśli w trakcie badania na stacji diagnostycznej wykryje się usterki, eksperci powiedzą o tym w raporcie i oszacują koszt ich naprawy. To sprawia, że ryzyko zakupu niesprawnego auta jest ograniczone do zera, a klient zyskuje twarde argumenty do negocjacji ceny. Możemy skontrolować w ten sposób pojazdy na terenie całej Polski.

Jeśli więc w najbliższym czasie planujesz zakup używanego auta, wejdź na stronę Pomoc Non Stop i oszczędź sobie wielu kłopotów. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu prawdziwych motoryzacyjnych ekspertów. Nie kupuj kota w worku.