10 stycznia 2022

Temat dla Rzecznika: Operacje dziecka

Rzecznik Klienta
W niektórych sprawach powodem odmowy wypłaty jest również nieprawidłowy sposób złożenia wniosku o wypłatę świadczenia.

W PZU możesz złożyć wniosek o wypłatę na kilka sposobów:

  • przez stronę pzu.pl w zakładce "zgłoś szkodę",
  • po zalogowaniu się przez stronę moje.pzu.pl, w zakładce "szkody",
  • na infolinii podczas rozmowy z konsultantem,
  • osobiście w oddziale PZU.
     

Zgłosiła się do mnie Daria, której syn Karol miał zapalenie wyrostka robaczkowego i konieczna była operacja. Oboje byli ubezpieczeni na jednej polisie, a Karol miał również ochronę w ramach dodatkowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych dziecka. Zgodnie z OWU, usunięcie wyrostka jest objęte zakresem ubezpieczenia. Mimo to, Daria nie dostała wypłaty świadczenia za tę operację. 


Dlaczego?

Daria składała wniosek przez naszą stronę internetową i podała błędny numer polisy – przez pomyłkę podała numer ubezpieczenia OC Auto. Nie wysłała również odpowiednich dokumentów.

Jak to się skończyło?

Daria zarejestrowała się na stronie www.moje.pzu.pl. Tam sprawdziła prawidłowy numer swojego ubezpieczenia, ponownie złożyła wniosek i załączyła do niego skany potrzebnych dokumentów. W tym wypadku była to dokumentacja medyczna związana z operacją Karola. Po tygodniu od złożenia wniosku już miała pieniądze na koncie. Dzięki temu mogła opłacić opiekunkę, która zajmowała się Karolem, gdy dochodził do zdrowia.

Dlatego warto dopytać przedstawiciela PZU w jaki sposób możesz się zgłosić po świadczenie w ramach swojego ubezpieczenia. Konsultanci na naszej infolinii również służą pomocą i podpowiedzią w takich sytuacjach.

Pamiętajcie – jestem tu dla Was. Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań.

Słowniczek:

dokumentacja medyczna – dokumentacja, która zawiera opis stanu zdrowia lub udzielonych świadczeń zdrowotnych, sporządzona przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych, osoby wykonujące zawód medyczny oraz inne osoby uczestniczące w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.