13 grudnia 2022

Prosto o ubezpieczeniach: Ubezpieczasz dom w PZU? Zyskaj opiekę prawnika w pakiecie!

Rzecznik Klienta

Czasem każdy ma chęć użyć słów: Będziesz rozmawiał z moim prawnikiem! Emocje szybko gasną po sprawdzeniu cen usług. Polisa PZU pozwoli Ci jednak poczuć się jak w kinie akcji.

W życiu każdego z nas przychodzi moment, gdy warto wykupić ubezpieczenie. To świetna okazja, by bliżej przyjrzeć się konkretnym pakietom i uzyskać z polisy jak najwięcej benefitów dla siebie.
 

Złap okazję

Kupując ubezpieczenie, często koncentrujemy się na jego podstawowych korzyściach. Wiadomo, one są najważniejsze. Ubezpieczamy mieszkanie, bo tego wymaga umowa kredytowa, chcemy uniknąć kosztów związanych z awariami czy zabezpieczyć cenne przedmioty. Ubezpieczamy samochód, bo polisa OC jest obowiązkowa, ale przyda się też AC i NNW. A może kiedyś będzie trzeba odholować nasze auto?

To wszystko jest jak najbardziej wskazane. Jednak zawsze warto też sprawdzać, jaki dodatkowy, mniej oczywisty pożytek płynie z konkretnego pakietu ubezpieczeniowego. Często, za niewielką dopłatą, możemy bowiem zyskać dostęp do usług, które w standardowych warunkach są bardzo drogie.
 


 

Ochrona prawna

Przykładem takiego ubezpieczenia jest PZU Dom z ubezpieczeniem ochrony prawnej Super*. Polisa chroni interes prawny ubezpieczonego w sprawach związanych z życiem prywatnym. To oznacza, że w razie problemów:

 • będziesz mógł skorzystać z pomocy prawnika. Nasz specjalista wskaże Ci, jak powinieneś postępować, udzieli porady, prześle wzór pisma, którego potrzebujesz, lub treść niezbędnego aktu prawnego,
 • PZU pokryje m.in. koszty opinii prawnej, wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Takie sprawy najlepiej wytłumaczyć na konkretach. Poznaj więc przykładowe sytuacje, w których znaleźli się klienci PZU, a my im pomogliśmy lub jesteśmy w trakcie rozwiązywania sprawy.

 • Restauracja. Dziecko zostało oblane gorącą kawą. Wina leżała po stronie personelu, ponieważ wieczko kubka było niedokładnie zamknięte. Na pytania o zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, komplikacje z utraconą możliwością wyjazdu dziecka na obóz odpowiedział prawnik. Sprawa została zakończona ugodą.
 • Sklep. W jednym z dyskontów nasza klientka przewróciła się przy stoisku, gdzie leżały rozsypane owoce. Poniosła uszczerbek na zdrowiu i utraciła możliwość zarabiania. Odrzuciła propozycję zawarcia ugody na bardzo niską kwotę. Obecnie prawnik przygotowuje pozew. Wskazane kwoty są dobrze udokumentowane, a klientka ma szansę na ich szybkie zasądzenie.
 • Spór sąsiedzki. Klient jest nieustannie narażany na nadmierne hałasy płynące z sąsiedniego lokalu. Została wytoczona sprawa o naruszenie posiadania. Rozwiązywanie takich sytuacji wymaga specjalistycznej wiedzy. Sprawa jest analizowana przez prawnika, który ma doświadczenie i sukcesy w tej dziedzinie.
   


 

As w rękawie

Polisa PZU Dom z ubezpieczeniem ochrony prawnej Super* ma jeszcze jeden unikatowy atut. Jest nim usługa ochrony danych osobowych, tak ważna w dzisiejszych czasach.

Czy wiesz, że Twoje dane osobowe mogą posłużyć komuś innemu do wyłudzenia kredytu, pożyczki lub innego zobowiązania finansowego? Wystarczy, że zgubisz dowód osobisty lub ktoś ukradnie Twoje dane (internet stwarza do tego mnóstwo okazji). Dzięki usłudze możesz ochronić się przed takimi zdarzeniami.

Jak skorzystać z usługi ochrony danych osobowych – krok po kroku.

 • Kup polisę PZU Dom z ubezpieczeniem ochrony prawnej Super.
 • Skontaktuj się z Centrum Pomocy – otrzymasz kod, dzięki któremu będziesz mógł bezpłatnie korzystać z usługi.
 • Zarejestruj się na stronie bik.pl/aktywuj-alerty-bik-pzu.
   

*Materiał PZU SA. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU PZU Dom na:
https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/majatek-podroze-oc/dom-i-mieszkanie/ubezpieczenie-domu

Zachęcam Cię do łowienia ubezpieczeniowych okazji. Nigdy nie wiadomo, co może się przydać w najmniej spodziewanym momencie. A jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat ubezpieczeń w PZU, napisz do mnie, korzystając z formularza: www.pzu.pl/pl/rzecznik-klienta. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.