21 kwietnia 2022

Praktyki i staże idealne, by zdobywać pierwsze doświadczenia w zawodzie – sprawdź ofertę PZU!

W ostatnim czasie wiele wydarzeń wpłynęło na dynamiczne zmiany na rynku pracy. Zmieniają się wymagania pracodawców w stosunku do kandydatów, ale także oczekiwania pracowników.

Wielu pracodawców wymaga dużego doświadczenia w branży nawet na stanowiska juniorskie. Zmieniają się także oczekiwania, co do umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Pracodawcy poszukują doświadczonych specjalistów w konkretnych dziedzinach, którzy będą mogli rozwijać się w danym kierunku. Ten fakt mocno utrudnia znalezienie pracy absolwentom studiów, którzy nie mają żadnego doświadczenia zawodowego. Dobrym pomysłem jest więc podjęcie, jeszcze w trakcie trwania studiów, praktyk i staży zawodowych, które pozwolą na zdobycie przynajmniej podstawowej wiedzy i doświadczenia. 

Według badania Pracuj.pl 82% studentów uważa, że warto odbywać staże podczas studiów. Co więcej, 61% badanych twierdzi, że odbycie praktyk pomogło im lepiej przygotować się do zawodowej drogi. 57% ankietowanych podkreśla, że nabyło konkretne zawodowe umiejętności. Praktykanci i stażyści dzięki szkoleniu się u boku wieloletnich specjalistów zdobywają nie tylko konkretną wiedzę i praktykę, ale także umiejętności miękkie, na które pracodawcy zwracają szczególną uwagę podczas rekrutacji.


Pokaż swoje mocne strony w programie praktyk i staży

PZU  uruchomił kolejną edycję programu płatnych praktyk i staży, w ramach którego studenci i absolwenci mogą zdobyć swoje pierwsze zawodowe doświadczenia i obycie w pracy w dużej, ustrukturyzowanej firmie. 

Ty także możesz dołączyć do zespołu PZU i spróbować pracy w firmie, która zapewnia warunki do rozwoju i docenia zaangażowanie swoich pracowników. Jeśli jesteś studentem lub absolwentem do dwóch lat po studiach, możesz zgłosić się do programu płatnych praktyk i staży.
 


Czym różnią się praktyki i staże w PZU?

Praktyki trwają 3 miesiące i są nastawione na poznanie specyfiki pracy w danym obszarze biznesu. Praktykant podpisuje umowę o praktyki absolwenckie z PZU i często już na jej podstawie może starać się o uznanie ich przez uczelnię jako obowiązkowych do realizacji w ramach programu studiów. Wychodzimy z założenia, że dostarczenie młodym ludziom praktycznej wiedzy i realnej wartości jest możliwe, jeśli praktyki odbywają się w pełnym wymiarze godzin – 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie. W celu umożliwienia jak największej dyspozycyjności studentom praktyki organizujemy w wakacje, tak by nie kolidowały z rokiem akademickim. Co więcej, udział w programie praktyk PZU jest płatny, co też zachęca jego uczestników do poświęcenia większej ilości czasu.

Staże w PZU trwają 6 miesięcy i częściowo nakładają się na rok akademicki. Stażyści podpisują umowę o pracę na czas określony, zazwyczaj na pełen etat. W ten sposób stają się pełnoprawnymi pracownikami PZU i mogą korzystać z naszego pakietu benefitów pozapłacowych. Celem stażu jest zdobycie i udokumentowanie doświadczenia specjalistycznego w wybranym obszarze. Jednak decydując się na staż musisz dokładnie przemyśleć m.in. swoją dyspozycyjność w dłuższej perspektywie czasu niż przy praktykach.

Zarówno praktyki, jak i staże startują 1 lipca, a cały proces rekrutacyjny jest realizowany online. 

Niezależnie od formy, praktyki i staże to świetna okazja do tego, by podjąć pierwsze wyzwania zawodowe w zgodzie z Twoimi zainteresowaniami i zdobywać konkretne doświadczenie przed próbą podjęcia pełnowymiarowej pracy w zawodzie.


Co zyskujesz biorąc udział w programie praktyk i staży PZU?

Aplikując do programu zyskujesz szansę na zdobycie realnego doświadczenia zawodowego w stabilnej, dużej i rozpoznawalnej firmie. PZU jest marką, która będzie mocnym punktem w Twoim CV. Damy ci możliwość zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w obszarach, które Cię interesują i w odniesieniu do kompetencji, które posiadasz. Zadbamy o to, byś mógł realizować swoje aspiracje, stawiając wyzwania i oferując odpowiednie narzędzia pracy. Nasz profesjonalny zespół będzie Cię wspierał w nauce nowych obszarów i wykonywaniu dokładnie określonych zadań. 

Umożliwimy Ci pracę w systemie hybrydowym i uszanujemy Twój czas wolny. Równowaga w pracy i życiu prywatnym jest dla nas bardzo ważna. Wszyscy w naszej firmie są na “Ty”. Dzięki temu łatwiej nawiązujemy nowe relacje i utrzymujemy przyjazną, pozytywną atmosferę w zespole.


Kto może aplikować do programu praktyk i staży?

  • Praktyki (3 miesiące: lipiec–wrzesień) dla studentów min. II roku studiów i absolwentów do roku po studiach.
  • Staże (6 miesięcy: lipiec–grudzień) dla studentów min. III roku studiów i absolwentów do dwóch lat po studiach.
     

PZU to więcej niż ubezpieczenia!

W tegorocznej edycji programu przygotowaliśmy dla kandydatów blisko 60 ofert praktyk i staży w różnych obszarach biznesowych, między innymi: IT, finanse, analiza biznesowa, marketing, administracja, nieruchomości, prawo, PR, HR i wiele innych. Program praktyk i staży jest częścią inicjatywy PZU Student Talent, w ramach, której zamierzamy docelowo gromadzić różne projekty kierowane do środowiska akademickiego. Studencie, aplikuj już dzisiaj i dołącz do naszego zespołu! 

Więcej informacji o programie PZU Student Talent znajdziesz na stronie: 

PZU Student Talent