27 grudnia 2013

Szyby w aucie też można ubezpieczyć

Zima to szczególnie ciężki czas dla naszego samochodu. Zmienne warunki atmosferyczne, w tym opady śniegu albo marznącego deszczu, sprawiają, że szyby w aucie pokrywają się warstwą lodu i stają się podatniejsze na uszkodzenia. Dlatego warto wyjątkowo o nie zadbać iˆ dodatkowo ubezpieczyć.

Zimą wzrasta natężenie nieprzewidzianych sytuacji. Konfrontacja szyb w samochodzie z drużyną matki natury może skończyć się wynikiem 0:1 dla przeciwnika. Twarde bryłki lodu, pryskające spod kół innych samochodów; sople spadające z dachu czy inne podobne niespodzianki nie służą szybom. Uderzona takim pociskiem szyba może zostać uszkodzona lub nadwerężona nawet wtedy, gdy na pierwszy rzut oka nie widać niczego niepokojącego.

Dla złodzieja szyba samochodowa jest jak zaproszenie – widzi przez nią wszystko. A zimą przecież też chętnie podróżujemy nie tylko po kraju, ale i po Europie. Zabieramy ze sobą wiele wartościowych rzeczy – laptopy, tablety, sprzęt narciarski. W miejscowościach wypoczynkowych złodzieje czują się szczególnie dobrze, ponieważ mają dużo okazji do kradzieży. Dlatego nie zostawiajmy cennych rzeczy na widoku. To tak, jakbyśmy zapraszali złodzieja do gry: rozbij szybę i sprawdź, co ciekawego leży na siedzeniu mojego samochodu. Nowa szyba będzie się opierać kilka chwil. Szyba nadwerężona przez mikrourazy – jeszcze krócej.

Naprawa lub wymiana szyb słono kosztuje.

Nie oszczędzaj zatem na tym, co ważne i wykup ubezpieczenie PZU AutoSzyba. Jeśli masz samochód osobowy, ciężarowy lub autobus, możesz wraz z ubezpieczeniem OC lub AC, zawrzeć ubezpieczenie szyb w pojeździe. Jeśli szyba zostanie rozbita lub uszkodzona, nie będziesz martwić się o to, że wymiana kosztuje fortunę.

Z posiadania umowy PZU AutoSzyba wynikają same korzyści:

  • ochrona szyb w pojeździe od wszystkich ryzyk,
  • ochrona finansowa kierowcy pojazdu z uszkodzoną szybą przed kosztami związanymi z jej naprawą lub wymianą,
  • wygodne, bezgotówkowe rozliczenie szkody,
  • bezterminowa gwarancja na zamontowaną szybę oraz wykonaną usługę.

Kiedy zobaczysz, że w Twoim samochodzie została wybita lub uszkodzona szyba, zgłoś ten fakt w ciągu 3 dni do PZU. Im szybciej zgłosisz szkodę, tym szybciej PZU zorganizuje i pokryje koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby.

Szkodę możesz zgłosić:

Po zgłoszeniu szkody, w ciągu 3 godzin skontaktuje się z Tobą rzeczoznawca PZU, aby ustalić czas i miejsce naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby. Szkody likwidowane są bezgotówkowo przez przedstawicieli, z którymi współpracuje PZU w zakresie likwidacji tego typu szkód.

Źródła

PZU AutoSzyba http://www.pzu.pl/

PZU – ogólne warunki ubezpieczeń komunikacyjnych http://www.pzu.pl/