11 maja 2022

Konta on-line – pomocne rozwiązanie dla oszczędzających na IKZE w PZU

Specjalista PTE PZU

Bankowość elektroniczna i konta internetowe to rozwiązania dobrze nam znane, bez których ciężko wyobrazić sobie świat finansów. Jesteśmy do nich przyzwyczajeni i korzystamy z nich na co dzień. Podobne rozwiązanie oferujemy również osobom oszczędzającym na koncie IKZE.

IKZE - co to jest?

IKZE w DFE PZU, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego w Dobrowolnym Funduszu Emerytalnym PZU, to prosty sposób, dzięki któremu można odkładać pieniądze na swoją przyszłość, korzystając przy tym z ulg podatkowych.
 

Konta on-line – poznaj bezpieczne i pomocne rozwiązanie dla oszczędzających na koncie IKZE w DFE PZU

Dzięki temu, że zapewniamy dostęp do konta online na pzu.pl, możesz zmienić lub uzupełnić dane zapisane na rachunku IKZE bez wychodzenia z domu. Wystarczy wolna chwila, dostęp do Internetu oraz dane do logowania (numer rachunku/login, hasło).
 

Konto online pozwoli Ci łatwo:

 • uzupełnić lub zmienić dane, takie jak: adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu,
 • zmienić hasło,
 • ustawić przyjazny login,
 • zmienić formę wysyłki informacji rocznych o IKZE,
 • zaktualizować preferencje zgód marketingowych,
 • poinformować o przysługującym limicie wpłat na konto IKZE.
   Bezpieczeństwo środków zaczyna się od powierzenia ich doświadczonej firmie

Oszczędzający na koncie IKZE mogą czuć się bezpieczni, ponieważ wiedzą, że celem funduszu jest osiągnięcie w długim okresie możliwie maksymalnego zysku z inwestycji powierzonych środków finansowych. Co ważne,  przy jednoczesnym zachowaniu możliwie największego bezpieczeństwa prowadzonych inwestycji. Odpowiedzialna jest za to kadra zarządzająca, która posiada odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Zespół zarządzający DFE PZU składa się obecnie z 8 osób, spośród których zdecydowana większość zdała egzaminy CFA oraz posiada licencje doradców inwestycyjnych. Tak, jak my dbamy o skuteczność inwestycji, tak Ty powinieneś pamiętać o swoim bezpieczeństwo w internecie. Poniżej znajdziesz kilka sugestii jak o nie zadbać.
 

Jak tworzyć silne i bezpieczne hasła? 

Mocne hasła to podstawa zabezpieczenia wszystkich Twoich kont, z których korzystasz w internecie zarówno w domu, jak i w pracy. Poczta prywatna i służbowa zawierająca tajemnice zawodowe. Profile w mediach społecznościowych, w których dzielisz się zdjęciami i ważnymi wydarzeniami z Twojego życia. Do tego wymarzone zakupy w sklepach internetowych i pełne emocji licytacje w serwisach aukcyjnych. Dla każdego z tych kont warto ustawić silne i unikatowe hasło. Zadbaj o takie także dla swojego konta IKZE online, do którego hasło powinno:

 • składać się z co najmniej 8 znaków, 
 • zawierać wielką i małą literę, 
 • zawierać cyfrę,  
 • uwzględniać znak specjalny (?~!#$%^&*_- +|\;:’”<>,.?/).
   

Jak ustawić swój własny Przyjazny login?

Do tej pory logując się do konta online korzystałeś z numeru umowy IKZE nadanego przez nas. Teraz, jeśli chcesz, możesz zastąpić ten numer „Przyjaznym loginem”, który z łatwością zapamiętasz, a będzie trudny do odgadnięcia dla innych.
 

Pamiętaj, że przyjazny login jest poufny i nie może być podawany osobom trzecim.


Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady tworzenia Przyjaznego loginu:

 • nie używaj jako loginu swojego numeru telefonu ani imienia lub nazwiska (np. jarek123);
 • nie używaj adresu e-mail;
 • nie używaj tej samej nazwy użytkownika i hasła, co w innych serwisach internetowych (sklepach, mediach społecznościowych etc.);
 • nie używaj nazwy użytkownika, która daje wskazówki dotyczące hasła (np. nazwa użytkownika „romeo”, hasło „julia”);
 • login musi być inny niż hasło użytkownika;
 • zalecamy, by dla naszego serwisu stworzyć unikatowy niestosowany w żadnym innym serwisie przyjazny login i hasło.
   


Doświadczeni eksperci zarządzający DFE PZU dokładają wszelkich starań, aby jak najefektywniej inwestować powierzony nam kapitał. Należy jednak pamiętać, że historyczne wyniki inwestycyjne osiągane przez fundusz nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości. Szczegółowe informacje DFE PZU, w tym o ponoszonych kosztach oraz ryzykach związanych z członkostwem w DFE PZU, są dostępne w prospekcie informacyjnym DFE PZU zamieszczonym na stronie pzu.pl/ikze.