24 marca 2014

Komu w drogę, temu Pomoc w drodze

Jeśli 1500 razy wszystko poszło jak trzeba, to za 1501 razem może się nie udać. Według prawa Murphy’ego, jeśli coś ma pójść źle, to na pewno pójdzie źle. Z reguły dokładnie wtedy, gdy musimy wyjechać w bardzo ważnej sprawie, czas nas goni, a harmonogram pęka w szwach. Tak to już jest. Nie pomoże nawet dokładne zaplanowanie podróży.

​Pech nie wybiera, działa w ciemno

Prawa Murphy’ego nie działają tylko na pesymistów, niestety optymiści, a nawet niezwykle pragmatyczni i zapobiegliwi przezorni również miewają pecha.

Sprawny samochód po przeglądzie, wykupione OC i AC (w droższym wariancie), głowa na karku, ręce na kierownicy, prędkość dostosowana do warunków na drodze. Pomyśleliśmy o wszystkim, ale owo „wszystko” nie wykluczy złośliwości losu i rzeczy martwych, awarii czy stłuczki. No i nie pomyśli za innych uczestników ruchu drogowego. Pech nie wybiera, na pecha nie ma rady. Chociaż nie, jest jedna – zadbać o to, by w razie czego, mieć pełen luz, spokój i czyste ręce.

​I tu mamy kilka dodatkowych możliwości.

​Dla tych, którzy stale w drodze

Jeśli jeździmy często, również służbowo, po całej Polsce, możemy skorzystać z karty PZU Pomoc w Drodze Polska 365 dni. Karta pecha nie zlikwiduje, ale pomoże, gdy trzeba będzie na przykład odholować auto z autostrady. Dzwonimy pod numer 801 102 102, monitoring GPS pozwala na ustalenie najbliższego nam pojazdu pomocy drogowej, czas oczekiwania na pomoc jest więc zminimalizowany, a koszt pokrywa ubezpieczyciel. Jeśli to możliwe, pomoc udzielana jest na miejscu (np. wymiana koła). Nie musimy się martwić, że nie mamy przy sobie gotówki i że utkniemy na długie godziny gdzieś w szczerym polu.

Karta działa 24 godziny na dobę w każdej sytuacji. Jeśli więc trzeba, możemy skorzystać np. z dowozu paliwa, holowania, zastępczego transportu, a nawet wymiany żarówki.

Posiadacz karty (po jej aktywowaniu) zostaje członkiem Klubu PZU Pomoc, dzięki czemu ma możliwość korzystania również z wielu ofert specjalnych, w tym zniżek na wybrane usługi, np. zakup opon. Warto więc wstąpić do tego klubu pogromców pecha, bo jednocześnie jest to klub zdobywców dobrych okazji.

801 102 102 – korzystaj ze wsparcia PZU Pomoc przez całą dobę!

​Dla tych, którzy jeżdżą mniej

Jeżeli nie korzystamy z samochodu służbowo w ogóle lub korzystać będziemy tylko przez określony czas, jeżeli wybieramy się na wakacje lub na święta do rodziny, która (pech chciał) mieszka na drugim końcu Polski – skorzystajmy z Karty PZU Pomoc w Drodze Polska 60 dni. Aktywacja karty pozwala, podobnie jak w przypadku karty rocznej, korzystać z pełnej ochrony w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego na drodze.

Dla tych, którzy jeżdżą daleko

Istnieje też możliwość wykupienia Karty PZU Pomoc w Drodze Europa, gwarantującej pomoc podczas podróży zagranicznych. Karta obowiązuje w Polsce i krajach Europy (poza Mołdawią, Rosją, Ukrainą, Iranem, Izraelem, Marokiem, Tunezją oraz Turcją).

Dajemy radę: Niezależnie od celu podróży i długości trasy zadbaj o to, by auto było sprawne. Sprawdź poziom oleju i płynów, skontroluj żarówki i ciśnienie w oponach. Zadbaj, by w aucie znajdowała się apteczka i gaśnica. Z wyprzedzeniem zaplanuj trasę, miej przy sobie mapy lub nawigację. Zatankuj. Nie zapomnij zabrać dokumentów pojazdu i kierowcy!

Koniec ze stresem przed wyjazdem

Zostaje tylko pozytywne rozemocjonowanie przed podróżą, spakowanie walizek i mądre zaplanowanie podróży. O resztę się nie martwimy, w razie czego fachowa pomoc jest na wyciągnięcie… telefonu. 

A przed wyjazdem upewnijcie się jeszcze, czy na trasie nie są prowadzone żadne roboty drogowe. Szkoda czasu na korki!

Źródła

Czy znasz prawa Murphy'ego? http://pl.wikiquote.org/

Korki, roboty drogowe – sprawdź trasę przed wyjazdem  http://www.autocentrum.pl/