01 lipca 2015

5 aplikacji, które przydadzą się w podróży

Odpowiednie aplikacje pomogą Ci w podróży. Dzięki nim zaoszczędzisz czas, pieniądze, a w krytycznej sytuacji – szybciej uzyskasz pomoc. Jak podróżować, to tylko z nimi! Zobacz, co musisz mieć w swoim telefonie.

Kiedy już wszystko zapakujesz na wakacje, poświęć chwilę na wyposażenie swojego telefonu w przydatne w podróży aplikacje. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę – to ważny element przygotowań do wyjazdu.

Wybór najbardziej przydatnych aplikacji na wakacje ułatwi Ci Aleks Buczkowski, z bloga geolokalizacyjnego Geoawesomeneness.

Mapa Offline

Jeśli Twoim ulubionym sposobem odkrywania nowych miejsc jest… gubienie się, to pamiętaj, że zawsze trzeba wrócić. Drogę powrotną ułatwi Ci apka nawigacyjna HERE od Nokii, zwłaszcza gdy nie masz papierowej mapy, zasięg w telefonie szwankuje lub za granicą nie chcesz zbankrutować przez roaming. Ta darmowa aplikacja, dostępna na Androida, iOS i Windows, pozwala zapisać mapy w trybie offline dla prawie każdego kraju na świecie.  Jest jedną z najlepszych nawigacji na urządzenia mobilne.

Współrzędne

Zasięgu na wakacjach brak wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz. Jeśli sytuacja staje się kryzysowa, to nie licz na swojego operatora telefonii. Jednak to, że smartfon jest poza zasięgiem jednej sieci, nie oznacza, że w tle nie widzi żadnej innej. W większości przypadków numer alarmowy 112 działa nawet bez zasięgu. Kiedy jednak zadzwonisz po pomoc, padnie pytanie „Gdzie jesteś?”.
W większości aplikacji nawigacyjnych dostęp do współrzędnych geograficznych, określających nasze położenie, jest głęboko ukryty. Na wszelki wypadek warto więc mieć w telefonie apkę, która ma tylko jedną funkcję: wyświetla nasze współrzędne. Mała rzecz, a może uratować życie. W tym wypadku kryterium wyboru jest jedno: im prościej tym lepiej. Na iPhone’a to Coordinates Locator, na Androida My LatLong.

Pogoda

Długoterminowe prognozy pogody rzadko się sprawdzają, ale nowoczesne modele pogodowe z dużym powodzeniem przewidują sytuację na najbliższe 1–2 dni. Nie jest to dużo, ale pozwoli ustalić skuteczny plan wakacyjnego działania na 24h. Konkurencja wśród aplikacji pogodowych jest bardzo duża. Można stracić wiele czasu i pieniędzy testując dziesiątki płatnych apek. Dark Sky na iPhone’a, czy AccuWeather Platinum na Androida są naprawdę dobre, ale kosztują kilkanaście złotych. Sprawdź aplikację Yahoo Weather, która jest zdecydowanie najlepszą darmową aplikacją pogodową zarówno na Androida, jak i na iOS. Świetny design i użyteczność, połączony z dokładnymi danymi i mapą z radarów. Czego chcieć więcej?

Nocleg

Jeśli podróżujesz i improwizujesz, czyli rzadko kiedy jedziesz do zarezerwowanych wcześniej miejsc, odpowiednie aplikacje pomogą Ci znaleźć dobry nocleg. Jedną z nich jest Booking.com. To apka popularnego serwisu do rezerwacji noclegów. Dostępna jest na iPhone’a oraz Androida i oferuje prawdopodobnie największą ilość miejsc noclegowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
Przed rezerwacją online zawsze lepiej zadzwonić do hotelu, hostelu czy pensjonatu. Po pierwsze, rezerwując w ostatniej chwili dobrze jest potwierdzić dostępność pokoju. Po drugie, może się okazać, że cena przez telefon jest niższa niż w Internecie. 

Atrakcje

Kiedy dotrzesz do celu, pojawia się pytanie, co robić? Gdy odhaczysz już najważniejsze punkty turystyczne, poszukaj „lokalnych smaczków”, czyli miejsc i atrakcji znanych miejscowym, których na próżno szukać w przewodniku. Jest kilka popularnych apek, które pozwolą Ci wyszukać najwyżej oceniane knajpy w okolicy, jak Yelp, czy TripAdvisor, jednak proponowane tam miejsca rzadko przypadały mi do gustu.

Najlepszą aplikacją w tej kategorii okazał się Foursquare. Ten serwis, kojarzony głównie jako narzędzie do tzw. “check-in’ów”, czyli dzielenia się swoją lokalizacją ze znajomymi, niedawno zmienił profil i przeistoczył się w jeden z najlepszych serwisów do odkrywania świata wokół siebie. W odróżnieniu od innych aplikacji, Foursquare zaproponuje Ci najciekawsze, a nie najbardziej popularne miejsca. Aplikacja dostępna jest na iOS, Androida i Windows.

Źródła

Kup ubezpieczenie on-line https://moje.pzu.pl/