08 marca 2022

Poznaj placówki medyczne PZU Zdrowie

Ekspert PZU Zdrowie

Polacy coraz częściej myślą o swoim zdrowiu w dłuższej perspektywie i interesują się nim również profilaktycznie, nie tylko wtedy, gdy pojawi się już choroba lub inny problem medyczny. Z tego względu coraz istotniejszą rolę w życiu Polaków pełni prywatna opieka medyczna.

Niezaprzeczalnym atutem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest duży wybór terminów oraz lekarzy z danej specjalizacji. Bardzo ważny jest również standard obsługi pacjenta i wyposażenia placówek medycznych. Dlatego PZU Zdrowie, chcąc zapewnić jak najlepszą dostępność usług stale rozwija swoją sieć medyczną.

Nasi pacjenci mogą korzystać ze 130 placówek własnych oraz 2200 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce. Niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteś, ogólnopolska infrastruktura prywatnej opieki medycznej PZU Zdrowie zapewni Ci różnorodność i możliwość dużego wyboru.
 


Czym różni się placówka własna od placówki współpracującej?

Pacjenci PZU Zdrowie mogą korzystać z Centrów Medycznych PZU Zdrowie oraz placówek partnerski, które oferują szeroki zakres badań diagnostycznych i konsultacji specjalistycznych.

Placówka własna to centrum medyczne oznaczone szyldem PZU Zdrowie, należąca do grupy kapitałowej PZU Zdrowie. Są to w większości placówki wielospecjalistyczne, oferujące szeroki zakres usług, m.in. konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów, badania laboratoryjne, diagnostyczne, rehabilitację i stomatologię. Nowe centra medyczne PZU Zdrowie wyróżnia wysoki jednolity standard oraz wygodny dostęp do dokumentacji medycznej w portalu mojePZU.  

Placówka współpracująca oznacza punkt medyczny należący do innego podmiotu, z którym PZU Zdrowie ma podpisaną umowę na realizację określonego zakresu usług medycznych w ramach prywatnej opieki zdrowotnej. Zapewnienie stałej opieki medycznej mieszkońcom mniejszych miejscowości stanowi dla nas priorytet, stąd możliwość skorzystania z usług placówek partnerskich.


Jak łatwo można znaleźć placówkę i lekarza?

 • Wykaz placówek medycznych PZU Zdrowie -> Placówkę znajdującą się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz na naszej stronie lub w portalu mojePZU. Możesz wybrać jakiej placówki szukasz -> własnej czy partnerskiej.
 • Lekarze PZU Zdrowie -> Lekarzy, przyjmujących w placówkach własnych PZU Zdrowie, sprawdzisz na stronie danej placówki. Wystarczy wybrać specjalizację oraz miejscowość, w której chcesz zrealizować wizytę.


Jak umówić się na wizytę lekarską lub badanie?

Wizytę lekarską, teleporadę oraz badania diagnostyczne możesz umówić na dwa różne sposoby:

 • przez portal mojePZU lub aplikację mobilną mojePZU. Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, wejdź na moje.pzu.pl i zobacz, jak założyć konto. W aplikacji możesz zarządzać wizytami, dodawać dokumentację medyczną, odbierać e–recepty, skierowania i zalecenia lekarskie. Wszystko w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie;

lub

 • przez całodobową infolinię PZU Zdrowie – 801 405 905 lub 22 505 15 48 (opłata zgodna z taryfą operatora) – nasi konsultanci pomogą Ci umówić odpowiedni dla Ciebie termin wizyty.


Inne placówki PZU Zdrowie

 • PZU Zdrowie posiada własną sieć kilkudziesięciu pracowni diagnostycznych. Placówki PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa specjalizują się w wykonywaniu badań z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, RTG i USG. 
 • Centrum Medyczne Gamma z dwoma oddziałami w Warszawie oferuje kompleksową opiekę ortopedyczną. Do dyspozycji pacjentów jest szpital ortopedyczny oraz poradnia i zaplecze rehabilitacyjne. Stałymi pacjentami Centrum Medycznego Gamma są sportowcy, osoby po wypadkach oraz pacjenci borykający się ze schorzeniami narządu ruchu.
 • PZU Zdrowie umożliwia także usługi  z zakresu chirurgii jednego dnia. Zabieg w trybie planowym, na podstawie skierowania od lekarza, można zrealizować w Centrach Medycznych PZU Zdrowie w Częstochowie, Radomiu, Kielcach oraz Warszawie.


Nowe placówki medyczne PZU Zdrowie 

W 2022 roku powstanie kilka nowych placówek medycznych PZU Zdrowie, m.in. zaplanowane na wiosnę otwarcia w Gdańsku i Łodzi. 

Gdańska placówka PZU Zdrowie, działająca obecnie przy ul. Jana Pawła II 20, przeniesie się bliżej centrum - do zrewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej. Powstanie w kompleksie biurowo-handlowym Palio Cavatina przy ul. Marynarki Polskiej 195, do którego można wygodnie dojechać komunikacją miejską oraz samochodem. Zmiana lokalizacji pozwoli na poszerzenie zakresu usług placówki. Pacjenci z Trójmiasta będą mieli do dyspozycji m.in.: 

 • kompleksową medycynę pracy, rozwinięty obszar kardiologii z aparatem USG GE Vivid oraz bieżnią do prób wysiłkowych; 
 • rozwinięty obszar dermatologii z wideodermatoskopią; 
 • aparaty USG GE Voluson S8 w pracowni USG oraz gabinecie ginekologicznym; 
 • cyfrowe RTG kostno-płucne; 
 • iluminator żył w gabinecie pobrań oraz 3 nowocześnie wyposażone gabinety stomatologiczne wraz z pracownią tomografii komputerowej zębów 3D (CBCT).

Wielospecjalistyczna placówka medyczna w Łodzi będzie zlokalizowana w pasażu Ogrodowa 8 Office. Budynek położony jest w sercu miasta, między CH Manufaktura a ulicą Piotrkowską. Do dyspozycji łódzkich pacjentów będą konsultacje lekarskie dla dorosłych i dzieci, badania laboratoryjne i diagnostyczne, m. in. tomografia komputerowa dna oka OCT, rezonans magnetyczny, wideodermatoskopia, czy USG wykonywanie nowoczesnym aparatem GE Voluson. Powstanie także część stomatologiczna. 

Z nowego centrum medycznego będą mogli korzystać zarówno klienci z pakietami PZU Zdrowie, jak i pacjenci indywidualni. PZU Zdrowie jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym.


Pomoc dla Obywateli Ukrainy

W związku z trwającą wojną w Ukrainie, uruchomiliśmy opiekę medyczną w formie stacjonarnej i telepomocy dla Obywateli Ukrainy szukających schronienia w Polsce. W ponad 50 placówkach PZU Zdrowie na terenie całej Polski obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy medycznej w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, badań laboratoryjnych i diagnostycznych, szczepień przeciw COVID-19 oraz innych szczepień ochronnych dla dzieci i dorosłych.

Nasi pracownicy działają także w ramach Teleplatformy Pierwszego Kontaktu Ministerstwa Zdrowia, dzięki której można uzyskać pomoc poza godzinami pracy placówek POZ (w nocy, w weekendy i święta). Pod bezpłatnym numerem 800 137 200, lekarze PZU Zdrowie udzielają porad medycznych oraz wystawiają recepty i skierowania. Infolinia jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.
 Aleksandra Jelska

Ekspert PZU Zdrowie