23 sierpnia 2021

Dlaczego ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży są potrzebne?

Dla każdego rodzica dziecko jest skarbem i źródłem radości, ale też nieustannej troski o jego bezpieczeństwo. Kup ubezpieczenie dla dzieci i zacznij spać spokojnie!

Ubezpieczenie dla dzieci i młodzieży – na każdą przygodę.

Dzieci uczą się życia przez zabawę i doświadczenia. Otwarte i pełne ciekawości poznają świat oraz rówieśników. Eksperymentują, eksplorują otoczenie, stają się coraz bardziej samodzielne, a ich wyobraźnia właściwie nie zna granic. Co mogą wtedy zrobić rodzice? Otóż mogą bardzo wiele. Przede wszystkim mogą wspierać swoje dziecko od pierwszych chwil życia i stwarzać mu możliwości do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności – być blisko, ale nie ograniczać. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej ochronie i zapewnić dziecku ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (inaczej ubezpieczenie NNW). Dzięki temu rodzice mogą zyskać wsparcie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Żłobek, przedszkole i szkoła a bezpieczeństwo dzieci

Z wiekiem rozwija się ciekawość świata i temperament dziecka, a do tego kształtują się jego indywidualne cechy i możliwości. Żłobek, przedszkole i szkoła to kolejne etapy poznawania siebie, rówieśników, nowych zabaw, odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności oraz coraz większej  samodzielności. Ulubione dziecięce aktywności, takie jak huśtawki, małpi gaj z miejscami do wspinania czy nauka jazdy na rowerze są źródłem radości, ale też potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogą skutkować kontuzją, skaleczeniem, zwichnięciem czy złamaniem. Pozwalając dzieciom na nowe doświadczenia, trzeba uczyć ich zasad bezpieczeństwa. Aby potencjalne zagrożenia nie przesłaniały radości życia, warto zadbać o ubezpieczenie dla dzieci dostosowane do wieku, aktywności i trybu życia.

Więcej o ubezpieczeniu

Sprawdź szczegóły


Ubezpieczenie dzieci. Ubezpieczać indywidualnie czy grupowo?

Już w przedszkolu pojawiają się sportowe zajęcia grupowe, wycieczki, a także zajęcia indywidualne, które rozwijają sprawność i samodzielność dzieci. Z czasem możliwości jest coraz więcej ‒ zielona szkoła, obozy sportowe, harcerskie i rekreacyjne, kolonie, zajęcia i treningi sportowe, rower, hulajnoga, deskorolka, a także samodzielna droga do i ze szkoły. Trudno nawet przewidzieć, co i w którym momencie wydarzy się w życiu młodego człowieka, dlatego rodzice powinni jak najlepiej zadbać o jego bezpieczeństwo, wykupując ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka.   


Jak ubezpieczyć dziecko? Do ubezpieczenia grupowego można zgłosić dziecko w ramach umowy zawieranej przez żłobek, przedszkole czy szkołę. Ale można je też wykupić indywidualnie – przez internet, za pośrednictwem infolinii czy w placówce ubezpieczyciela Jeśli np. pociecha ma więcej pasji i zajęć w wolnym czasie, wówczas warto zadbać o szersze, indywidualnie dopasowane ubezpieczenie NNW.

Więcej o ubezpieczeniu

Sprawdź szczegóły

 


NNW - co daje polisa dla dziecka? Dlaczego warto ją kupić? 

Ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwolą rodzicom spokojniej patrzeć na dziecięce przygody, a w razie nieszczęśliwego wypadku zapewnią wsparcie finansowe, ułatwią opiekę, leczenie czy rehabilitację, a nawet pomogą w zmniejszeniu zaległości szkolnych. Każdy ubezpieczyciel oferuje określone warunki polisy, dlatego zawsze warto dokładnie przeczytać regulamin, ogólne warunki ubezpieczenia i umowę. Kupując ubezpieczenie dziecka w PZU, rodzice lub opiekunowie prawni zyskują komfort, że w razie nieoczekiwanych zdarzeń nie zostaną ze wszystkim sami.

  • Wypłacimy pieniądze w razie różnych trudnych sytuacji, które mogą przydarzyć się dziecku. Ubezpieczenie dziecka w PZU obejmuje nie tylko następstwa popularnych złamań kości, ale także m.in. ukąszeń, oparzeń czy wstrząśnienia mózgu. 
  • Wiemy, jak trudno w stresie zorganizować pomoc, dodatkowe badania i inne niezbędne czynności, dlatego po nieszczęśliwym wypadku dziecka zorganizujemy i pokryjemy koszty m.in. konsultacji lekarskich, domowych wizyt fizjoterapeuty i pielęgniarki, a także korepetycji, aby dziecko mogło nadrobić zaległości w nauce.
  • Oprócz tego zwrócimy koszty zakupu sprzętu ortopedycznego czy odbudowy uszkodzonych w wypadku zębów stałych.
  • Zdarzają się wypadki, w których na skutek traumatycznych przeżyć cierpi również zdrowie psychiczne. W takich sytuacjach, np. po stracie rodzica czy kolegi z klasy – otoczymy dziecko opieką psychologa.
  • Wypłacimy świadczenie niezależnie od tego, czy do zdarzenia dojdzie w żłobku, w przedszkolu, w szkole, w domu czy podczas wakacji za granicą. Ponosimy odpowiedzialność również za wypadki powstałe w wyniku uprawiania sportów. 
  • Ubezpieczenie działa na całym świecie 24/7.

Z ubezpieczeniem NNW PZU Edukacja rodzice mogą być spokojni, wiedząc, że w kryzysowych sytuacjach mogą liczyć na nasze wsparcie.