29 listopada 2021

Temat dla Rzecznika: Odmowa zapłaty a ubezpieczenie posagowe

Rzecznik Klienta
Na moją skrzynkę trafiają m.in. sprawy dotyczące ubezpieczeń posagowych, które zabezpieczają przyszłość dziecka na różne sposoby. Głównym celem tych ubezpieczeń jest finansowe zabezpieczenie dziecka, przez zapewnienie mu wypłaty pieniędzy po osiągnięciu określonego w umowie wieku.

Magda na trzecie urodziny swojego syna Jaśka wykupiła polisę posagową PZU Na Dobry Początek. Była ubezpieczoną, a Jaś - uposażonym. Kiedy Magda zmarła, jej syn miał 16 lat. Po jej śmierci zgłosił się do nas opiekun prawny Jana, który chciał wypłacić wszystkie pieniądze z polisy. Jednak odmówiliśmy mu wypłaty.


Dlaczego?

Magda zawarła polisę na 18 lat – do momentu, kiedy jej syn osiągnie 21. rok życia. Dopiero wtedy otrzyma pieniądze z polisy.

Jak to się skończyło?

Przy zawieraniu polisy Magda dodała również ubezpieczenie Renty dla dziecka. Dzięki niemu Jan co miesiąc otrzymuje rentę z polisy, którą będziemy wypłacać aż do końca okresu ubezpieczenia.

Dlatego warto dopytać się przedstawiciela PZU o wszelkie formy pomocy, które możemy zaoferować w ramach ubezpieczeń dodatkowych. Dzięki temu zyskasz pewność, że obejmuje Cię ochrona, której potrzebujesz. 

Pamiętajcie – jestem tu dla Was. Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań.