17 listopada 2021

Temat dla Rzecznika: Czy warto mieć dodatkowe warianty ubezpieczenia?

Rzecznik Klienta
Często wspieram klientów w trudnych momentach ich życia, kiedy potrzebują pomocy na już...

Oliwia miała ubezpieczenie PZU Gwarantowane Jutro, które rozszerzyła o ochronę na wypadek ciężkich chorób. W tym czasie zachorowała na nowotwór złośliwy. Zgłosiła się do mnie z pytaniem, czy przysługuje jej wypłata i co ma zrobić dalej. Po złożeniu wniosku przez stronę pzu.pl, po dwóch tygodniach otrzymała pieniądze z polisy. Wypłata z ubezpieczenia bardzo pomogła jej w rozpoczęciu szybkiego leczenia i codziennym życiu, ponieważ przez kilka miesięcy nie mogła pracować. Jednak kilka lat później Oliwia ponownie zachorowała i potrzebowała dodatkowych pieniędzy – tym razem na pilną operację serca za granicą. Niestety w tym czasie zrezygnowała z kontynuowania dodatkowego ubezpieczenia na wypadek ciężkich chorób. Dlatego szukała wszelkich źródeł pieniędzy i zdecydowała się zamknąć swoją polisę na życie. Zgodnie z warunkami ubezpieczenia otrzymała kwotę wykupu. Wykorzystała ją na pokrycie części kosztów operacji (resztę musiała zgromadzić w inny sposób, również pożyczając od znajomych i rodziców). Operacja przebiegła pomyślnie, ale w tej chwilij Oliwia nie ma już żadnej ochrony ubezpieczeniowej.


Co mogłaby zrobić Oliwia, aby lepiej się zabezpieczyć? 

Dobrym rozwiązaniem byłby zakup dodatkowego ubezpieczenia Leczenie za granicą, w ramach którego organizujemy i opłacamy operacje w różnych klinikach na całym świecie, które specjalizują się w takich zabiegach. Oliwia nie musiałaby się martwić kosztami operacji, pobytu w szpitalu, wyżywieniem czy zakwaterowaniem. Miałaby także zorganizowany i opłacony przelot w obie strony, również dla osoby towarzyszącej. Ubezpieczenie PZU Leczenie za granicą pokrywa koszty całego procesu leczenia nawet do 2 mln euro! 

Dlatego warto dopytać się przedstawiciela o wszelkie formy pomocy, które możemy zaoferować w ramach dodatkowych ubezpieczeń. Dzięki temu zyskasz pewność, że obejmuje Cię ochrona, której potrzebujesz. 

Pamiętajcie – jestem tu dla Was. Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań.


Słowniczek:

Ciężka choroba – taka choroba, uraz lub operacja chirurgiczna, które są objęte naszą ochroną. Lista i definicja ciężkich chorób jest dołączona do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).