22 listopada 2021

Masz wpływ na swoje życie – żyj długo i szczęśliwie

Czy wiesz, jak żyć długo i szczęśliwie? Czy ci się to udaje? Jeśli nie całkiem, to koniecznie wejdź na naszą stronę i się zainspiruj!

Żyj długo i szczęśliwie – zadbaj o to już dziś!

Czy wiesz, dlaczego tak ważne jest świadome dbanie o zdrowie i jakość życia na co dzień? Dla 78% Polaków długie życie jest wartością tylko wtedy, gdy pozostajemy samodzielni. Jednak na to, jak będzie wyglądało twoje życie w przyszłości, wpływają obecne nawyki, wiedza i praktyka. Jeśli chcesz, by było ono długie i szczęśliwe, to już dziś zadbaj o najważniejsze aspekty swojego życia, zdrowia i bezpieczeństwa. W PZU Życie chcąc wesprzeć wszystkich w pozytywnej motywacji, wystartowaliśmy z kampanią ubezpieczeń na życie z zdrowie Żyj długo i szczęśliwie. Przyłącz się! 

W PZU Życie od dawna wspieramy Polaków w dbaniu o zdrowie i bezpieczeństwo ‒ zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Aby robić to jak najlepiej i najskuteczniej, nasze działania poprzedzamy wnikliwymi badaniami. Dzięki nim poznajemy potrzeby, obawy i problemy ludzi w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa, a także dobieramy optymalne rozwiązania pomagające w rozwiązywaniu tych problemów i wspieramy w ich realizacji. Właśnie dlatego w PZU zleciliśmy m.in. „Badanie o życiu i zdrowiu Polaków”, przeprowadzone w 2021 r. przez agencję badawczą IQS, a także przeanalizowaliśmy badanie „COVID 365+” przeprowadzone przez IPSOS w 2021. Śledzimy też światowe trendy. Co z nich wynika?

Każdy z nas chce żyć długo i szczęśliwie, ale co to oznacza? Są różne obszary życia, które wpływają na nasze zdrowie i dobrostan. Nie wszystkie działają w jednakowym stopniu i nie na wszystkie mamy jednakowy wpływ, ale jedno jest pewne – o każdy z nich możemy świadomie zadbać i to w znacznie większym stopniu, niż robimy to obecnie. Jeśli zaczniemy działać już dziś, to efekty szybko przełożą się zarówno na naszą obecną kondycję, jak i na jakość życia w długiej perspektywie. Kampania PZU Życie Żyj długo i szczęśliwie jest właśnie po to, by każdy mógł świadomie zadbać o życie swoje, swoich najbliższych, a w przypadku przedsiębiorców ‒ również ludzi, z którymi współpracuje, a w efekcie żyć zdrowiej, lepiej, dłużej i szczęśliwiej! W PZU Życie wspólnie z naszymi ekspertami wspieramy Polaków w przemianie życia na lepsze, służymy naszą wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi radami.


Co wpływa na zdrowie i jakość naszego życia?

Każdy z nas jest inny ‒ jesteśmy na różnych etapach życia, mamy różne zawody, różne modele pracy i odpoczynku, ale wszyscy pragniemy zdrowia i szczęścia. Z badań zleconych przez PZU Życie wynika, że dla większości Polaków najważniejszymi elementami dobrego i długiego życia są: 

  • zdrowie fizyczne i psychiczne, 
  • aktywny tryb życia zrównoważony odpoczynkiem, 
  • dobre relacje z rodziną i bliskimi, 
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • dobra organizacja życia codziennego, równowaga życiowa i rozwój.

Nie zawsze jednak potrafimy o to wszystko zadbać ‒ największymi utrudnieniami są brak czasu, motywacji, chęci i wytrwałości. Częstym argumentem jest też poczucie braku pieniędzy lub  niepełna wiedza o dostępnych rozwiązaniach i korzyściach, jakie z nich płyną. 

Dokładną analizę badań dotyczących tego, co jest ważne w dążeniu do zdrowia i dobrego życia, a także praktyczne rady, jak to osiągnąć, zawarliśmy w obszernym kompendium „Masz wpływ na swoje życie”. Kompendium było też wstępem do kampanii Żyj długo i szczęśliwie, która poszerza wiedzę na temat kluczowych aspektów szczęśliwego i dobrego życia.


Żyj długo i szczęśliwie – pomożemy ci w tym!

W PZU Życie wiemy, że nie tylko wiedza, ale przede wszystkim praktyka i wytrwałość w działaniu przynoszą dobre efekty. Dlatego startując z kampanią Żyj długo i szczęśliwie chcemy wzmocnić wiedzę o tym, jak dbać o: 

  • zdrowie fizyczne i psychiczne, uwzględniając zarówno profilaktykę, jak i ochronę zdrowia, 
  • rozwój i równowagę między życiem osobistym i zawodowym. 
  • bezpieczeństwo zdrowotne i finansowe,

a także promować ubezpieczenia na życie i zdrowie, które są dostępne w PZU dla osób indywidualnych, rodzin i biznesu. Są one opracowane w taki sposób, aby każdy mógł wybrać optymalny wariant dla siebie i bez obaw spełniać się w życiu. 


Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i praktycznymi radami

Do naszej kampanii ubezpieczeń na życie i zdrowie zaprosiliśmy ekspertów – praktyków z kluczowych dziedzin wpływających na jakość naszego życia, aby podpowiedzieli, jak krok po kroku odmieniać swoje życie na lepsze. Do grona naszych prelegentów należą: tenisistka Iga Świątek, Grzegorz Łapanowski – Prezes Fundacji Szkoła Na Widelcu, Maria i Jakub Paskowie – rodzice trójki dzieci i autorzy bloga „Oczekując”, Monika Hoffman-Piszora – autorka bloga „Dzieciaki Cudaki” i mama czwórki dzieci, Marta Wojtal – fotografka gwiazd, znane aktorki: Olga Kalicka i Emilia Komarnicka-Klynstra, Marek Kamiński – zdobywca dwóch biegunów Ziemi, Joanna Bensz – założycielka i Prezes Longevity Center, Agnieszka Stefaniuk – autorka bloga „Family Fun by Mum”, Sebastian Kotow – CEO w Institute of Behavioral Design, Aleksandra Agatowska – Prezes Zarządu PZU Życie S.A., Anna Janiczek – Prezes Zarządu PZU Zdrowie S.A., Grzegorz Goluch – Prezes Zarządu PZU Pomoc S.A., Agnieszka Rzepkowska – Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej, Weronika Dejneka – Dyrektor Zarządzająca ds. Assurbanking i Produktów Inwestycyjnych PZU, Aneta Krzemińska – Koordynator ds. Psychologii w PZU Zdrowie, Piotr Ożarek – Rzecznik Klienta PZU, dr n. o zdrowiu Mariola Borowska – Rzecznik Zdrowia PZU, Anna Wardecka – Dyrektor Biura Zarządzania Kadrami w PZU, Agnieszka Rowińska – Dyrektor Biura Zarządzania Ofertą w PZU, Marlena Chojecka-Bek – Dyrektor ds. Szkoleń i Rozwoju w PZU, Aleksandra Wysokińska – Fizjoterapeutka PZU Zdrowie, Piotr Rolnik – Doradca ubezpieczeniowy PZU Życie, lek. med. Magdalena Gudzińska-Adamczyk – Epidemiolog PZU Zdrowie, Agnieszka Kisielewska-Żuławnik – Dietetyczka PZU Zdrowie.


Mamy dla was praktyczne webinary, live’y, e-book i inne cenne materiały

Wspólnie z ekspertami przygotowujemy praktyczne poradniki w formie webinarów i podcastów, live’ów i e-booka

W każdą środę pojawiają się premierowe odcinki webinarów, które poprowadzi dziennikarz Tomasz Wolny. Dowiecie się z nich m.in.: 

Webinarom będą towarzyszyć rozmowy na żywo z ekspertami, publikowane w kanałach internetowych, m.in. na Instagramie #żyjdługoiszczęśliwie oraz na kanale YouTube.  

Oprócz tego przygotowaliśmy praktyczny e-book „Zaopiekuj się swoim życiem”, zawierający wskazówki i porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej. 

Nasi eksperci, a zwłaszcza Grzegorz Łapanowski, Marta Wojtal, Olga Kalicka oraz rodzina Pasków wzmacniają ten przekaz również w spotach reklamowych. 


Kompleksowe ubezpieczenia zdrowia i życia

Kampania ma na celu uświadomienie roli ubezpieczeń i płynących z nich korzyści, a także przedstawienie kompleksowej oferty PZU Życie. Znajdziemy tu produkty zaprojektowane dla osób prywatnych i ich rodzin, które pozwolą nam zadbać o przyszłość finansową dziecka, uzyskać wsparcie w czasie ciężkiej choroby czy podczas nieszczęśliwego wypadku i jego następstw. Wsparcie otrzymamy również w przypadku utraty sprawności i w innych trudnych sytuacjach. Co ważne, możemy zabezpieczyć nie tylko siebie, ale również naszych bliskich.

W ofercie PZU są również produkty dla firm (małych, średnich i dużych), dzięki którym przedsiębiorcy mogą zadbać o ochronę życia i zdrowia swoich pracowników

Opiekę zdrowotną zapewnią pakiety medyczne oraz sieć ponad 130 placówek własnych PZU Zdrowie i około 2200 placówek partnerskich w całym kraju.

Pamiętaj ‒ aby żyć długo i szczęśliwie, zacznij działać już dziś. Przyszłość jest tu i teraz! Żyj pełnią życia i świadomie je kształtuj bez obaw o przyszłość.