28 marca 2014

Upoluj najlepszy staż w mieście!

Wiedza poparta praktyką w jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Trudno o lepszy start u progu kariery zawodowej. Staże i praktyki w PZU to dobry pomysł na wejście w „dorosłe życie”.

Studenci i absolwenci zmotywowani do rozwoju swoich umiejętności zawodowych i działania w obszarze biznesu znajdą tu swoją przystań. Mile widziane będą również predyspozycje do pracy w zespole i zdolność analitycznego myślenia. Proces zbierania aplikacji do programu co roku rozpoczyna się na początku marca i trwa do 6 kwietnia. W tym czasie trwają kampanie promocyjne przygotowane przez PZU na uczelniach.

Dlaczego warto wziąć udział w programie? Grupa PZU proponuje swoim stażystom i praktykantom wiele możliwości rozwoju swoich umiejętności i zdobywania wiedzy praktycznej, która przyda się podczas dalszej drogi zawodowej. Praktykanci uczą się pracy zespołowej, biorą też udział w dużych projektach merytorycznych, czyli, jak mówi przysłowie, „od rzemyczka do koniczka”.

Stażystom i praktykantom PZU oferuje między innymi:

  • wynagrodzenie,
  • szkolenie wprowadzające i opiekuna praktyki lub stażu,
  • poznanie specyfiki funkcjonowania korporacji,
  • praktyczne umiejętności i wiedzę na temat branży ubezpieczeniowej oraz obszaru biznesowego, którego dotyczy dany staż – inwestycji, sprzedaży, informatyki i wiele innych,
  • poszerzenie i praktyczne wykorzystanie zdobytej na studiach wiedzy oraz pomoc w ukierunkowaniu swojej kariery.

Pracując w PZU rozwiniesz też swoje kompetencje miękkie, tak poszukiwane na rynku pracy. Te umiejętności to: nastawienie na klienta, odpowiedzialność za jakość i ciągłość realizowanych projektów, wywiązywanie się z powierzonych zadań, umiejętność pracy w zespole i dbałość o własny rozwój. Dla wielu uczestników programu, jego ukończenie, to również szansa na pozostanie w strukturach firmy na dłużej.

Praktyki letnie trwają 3 miesiące i zaczynają się w czerwcu. Warto poświęcić wakacje dla praktyk w jednej z najbardziej znanych na rynku europejskim firm. Praktyki nie są darmowe. Otrzymasz za nie wynagrodzenie. Staże są nieco dłuższe i trwają 6 lub 9 miesięcy. Odbywają się w Centrali PZU oraz oddziałach regionalnych w całej Polsce. Podczas stażu również otrzymujesz wynagrodzenie. Podpisujesz też umowę o pracę, masz więc dostęp do pakietu benefitów pracowniczych.

Dajemy radę: Staż czy praktyka – na co się zdecydować? Wybór zależy od tego, na jakim etapie edukacji się znajdujesz.
Staż jest zwieńczeniem studiów i przygotowaniem do podjęcia pracy. Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy – staż w PZU jest świetnym pomysłem.

A jeśli jeszcze się uczysz i chcesz uzupełnić wiedzę teoretyczną w praktyczne umiejętności zawodowe – praktyki to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Warto aplikować. Firma oferuje ciekawe projekty, przy realizacji których nie sposób się nudzić. Perspektywy, pasja, prestiż. Te trzy słowa chyba wystarczą jako zachęta do odbycia praktyk i staży w PZU?

Źródła

Sprawdź, w którym dziale PZU sprawdziłbyś się najlepiej? http://www.quiznastart.pracujwpzu.pl/

Grupa PZU Kariera – bądź na bieżąco! https://www.facebook.com/