01 czerwca 2022

TOP 5 nieszablonowych pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Zamiast kupować kolejny gadżet czy zasilać, popularne dla coraz młodszych graczy, karty do płatności w platformach gamingowych – może lepszym rozwiązaniem będą kreatywne zabawki i aktywności, łączące edukację i bezpieczeństwo z dobrą zabawą? Zobacz nasze zestawienie 5 nieszablonowych pomysłów na prezent na Dzień Dziecka!

Twoje dziecko zasługuje na najlepsze

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest obchodzony w naszym kraju 1 czerwca. Najmłodsi czekają na ten dzień niemal z takim samym utęsknieniem, jak na dzień swoich urodzin. Jako rodzice, chcemy więc dostarczyć naszym dzieciom jak najwięcej radości w dniu ich święta. Warto jednak wziąć pod uwagę także inne aspekty prezentów, które planujemy wręczyć naszym milusińskim. Prezent na dzień dziecka może bowiem być kreatywny i twórczy, może rozwijać nowe zainteresowania lub pasje… Mamy ogromne pole do popisu, więc nie powielajmy utartych schematów i w tym roku podarujmy najmłodszym prezenty, które będą jednocześnie ukierunkowane na ich bezpieczeństwo i rozwój.
 

TOP 5. Pomysł na prezent na dzień dziecka – rozwój pasji i zainteresowań

Twoje dziecko kocha matematykę? W szkole najbardziej czeka na lekcje geografii? A może fascynuje je łączenie ze sobą różnych elementów, by powstała zupełnie nowa rzecz? W zależności od tego, co jest dla Twojego malucha najciekawsze – poszukaj prezentu na dzień dziecka właśnie w tym obszarze. 

W Internecie i sklepach stacjonarnych dostępne jest całe mnóstwo zestawów kreatywnych idealnych na prezent dla naszej pociechy. Znajdziemy zarówno zestawy zawierające logiczno-matematyczne zagadki, jak i zestawy twórcze, dzięki którym wraz z naszym dzieckiem zbudujemy kolejkę linową z puszki po napoju czy samodzielnie stworzymy własnego pluszaka. Zestawy kreatywne tego typu są przeznaczone zwykle dla dzieci od 8 lat.
 

TOP 4. Drewniany prezent na dzień dziecka

Każdemu rodzicowi zależy, by prezent na dzień dziecka posłużył na dłużej. Drewniane zabawki już od lat cieszą się ogromnym uznaniem i dzieje się to nie bez przyczyny. Nieważne, czy jest to gotowa zabawka, czy zestaw kreatywny, w którym wraz z dzieckiem stworzymy nową zabawkę – te drewniane nie niszczą się tak szybko, a dzieciaki je kochają. Zabawa drewnianymi klockami rozwija koncentrację, wyobraźnię, cierpliwość i zdolności manualne, a przy tym jest odpowiednia zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych dzieci.
 

TOP 3. Dzień dziecka – atrakcje na co dzień

Ciekawym pomysłem na prezent na dzień dziecka może być też na przykład… maszyna do szycia! Być może w ten sposób rozwiniemy w naszym dziecku pasję do projektowania i tworzenia? Szycie to zajęcie wymagające wyobraźni, skupienia, cierpliwości i dokładności. Nowe bezpieczne hobby naszej pociechy to nie tylko sposób na świetną zabawę. Jest to także pomysł na zaszczepienie w naszym dziecku miłości do życia w duchu slow, w którym nie narzucamy sobie ograniczeń i powoli realizujemy swoje cele. Przerabianie starych ubrań, tworzenie patchworkowych kreacji czy projektowanie własnych ubrań – to może być początek wspaniałej historii naszego dziecka.
 

TOP 2. Pasja do programowania w prezencie

Nie od dziś wiadomo, że programowanie i robotyka są naukami przyszłości. Już u najmłodszych dzieci możemy poprzez wspólną zabawę zaszczepić te pasje. I nie mówimy tu tylko o kursie programowania – to pomysł na prezent dla starszych dzieci – tym młodszym możemy sprezentować zestaw edukacyjny. Zabawkowe roboty, które można samodzielnie złożyć i programować to doskonały sposób na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia i pierwsze kroki w nauce programowania naszej pociechy.
 

TOP 1. Prezent, który zapewni bezpieczeństwo i dobry start

Każdy rodzic chce zapewnić swemu dziecku ochronę i jak najlepszy start w życie. Już teraz możesz zadbać o przyszłość swego dziecka dzięki produktom ubezpieczeniowym. Nie musisz być rodzicem dziecka, by to zrobić. Ubezpieczenie PZU Na Dobry Początek może zawrzeć dowolna osoba, która ukończyła 18 lat i ma nie więcej niż 55 lat, np. dziadek, matka chrzestna, wujek, przyjaciel rodziny. Jest to doskonały pomysł na prezent nie tylko na Dzień Dziecka. Zapewni mu pieniądze na start w dorosłość oraz wsparcie finansowe, gdyby Ciebie zabrakło.

Możesz również zapewnić dziecku ochronę na co dzień. W tym przypadku rozsądnym wyborem jest ubezpieczenie NNW PZU Edukacja  dla dzieci i młodzieży, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie obejmuje  najczęstsze wypadki i zdarzenia, które mogą przydarzyć się dzieciom, zarówno losowe jak np. pogryzienie przez psa, komunikacyjne – w wodzie i powietrzu, jak też te spowodowane uprawianiem sportów, nawet tych wysokiego ryzyka. Twoje dziecko uzyska również wsparcie, jeśli zachoruje na jedną z chorób objętych zakresem ubezpieczenia – m.in. cukrzycę typu 1, neuroboreliozę czy wściekliznę lub pocovidowy zespół PIMS-TS. Ubezpieczenie nie tylko zapewni odszkodowanie, ale także po wypadku i w ciężkiej chorobie może pokryć koszt pomocy psychologicznej (do 2000 zł) oraz korepetycji (do 1200 zł). Zwrócone zostaną również koszty rehabilitacji, którą dziecko przejdzie w ciągu 24 miesięcy od wypadku. Jeśli wypadek będzie miał miejsce w czasie wycieczki szkolnej – zostanie wypłacone wyższe odszkodowanie – 1,5% sumy ubezpieczenia za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu.

Szerszą ochronę dla Ciebie i Twojej rodziny może zapewnić OC w życiu prywatnym. Ochroni Cię ono przed finansowymi konsekwencjami szkód, które nieumyślnie spowodujecie Wy, lub zwierzęta czy osoby, które pomagają w domu. Ochrona OC w życiu prywatnym jest zabezpieczeniem dla wszystkich domowników i obejmuje cały szereg nieprzewidzianych zdarzeń.
 

Przemyślany prezent na dzień dziecka

Produkty ubezpieczeniowe nie są typowym prezentem na dzień dziecka, a być powinny. To od dorosłych bowiem zależy, jaki start w życie zapewnią dzieciom. Zabezpieczenie ich przyszłości i ochrona na co dzień są podstawą dla zagwarantowania bezpieczeństwa naszym pociechom. Oczywiście klasyczne prezenty, które bawią i uczą przyniosą więcej radości w tym szczególnym dniu, jednak ta radość będzie ulotna. Pomyślmy więc o prezentach, które wpłyną na rozwój naszych dzieci, pomogą odkryć nowe pasje czy też zapewnią bezpieczeństwo.

PZU Na Dobry Początek:
*Materiał PZU Życie. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU na https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1532279

NNW Edukacja: 
*Materiał PZU SA. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU na https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1538253

OC w życiu prywatnym:
*Materiał PZU SA. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU na https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1518971
 

Inwestycja w przyszłość dziecka zawsze się zwraca

Jednym z prezentów może być także fundusz przeznaczony na finansowe wsparcie startu w dorosłość np. na wymarzone studia czy wynajęcie pierwszego samodzielnego mieszkania. Warto założyć go jak najwcześniej i systematycznie zasilać – nawet niewielkimi kwotami. Taka metoda zaprocentuje nie tylko mniejszym obciążeniem dla portfela, ale także pozwoli w miarę bezboleśnie zgromadzić większy kapitał na moment, kiedy pojawią się wydatki związane np. ze studiami.

Dobrym rozwiązaniem jest otwarcie portfela inwestycyjnego z funduszami na inpzu.pl. Wyboru  możemy dokonać sami spośród kilkunastu funduszy obligacyjnych lub akcyjnych np. surowcowych, złota, nieruchomości czy spółek zielonej energii.  

Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie konstruować portfela, możemy skorzystać z wygodnego i prostego „Pomocnika”, który dobierze fundusze dla podanych kryteriów. Wystarczy zaznaczyć cel, określić miesięczną kwotę i okres, przez jaki mają być inwestowane środki np. 500 zł na start, następnie 100 zł na miesiąc przez okres kolejnych 15 lat.
 


Portfel inwestycyjny najefektywniej pracuje w dłuższym okresie - daje szansę maksymalizacji zysków i obniża ryzyko – dlatego warto go stworzyć, kiedy nasza pociecha jest jeszcze mała.
 


Nota prawna

Inwestycje w fundusze inwestycyjne są obarczone ryzykiem inwestycyjnym. inPZU SFIO ani TFI PZU SA nie gwarantują, że zrealizujesz założony cel inwestycyjny uzyskasz określony wynik inwestycyjny. Należy liczyć się z możliwością utraty wpłaconych środków. Wyniki inwestycyjne, które Fundusz osiągnął w przeszłości, nie są gwarancją ani obietnicą, że Fundusz osiągnie określone wyniki w przyszłości. Subfundusze są zarządzane pasywnie. Jest to informacja reklamowa. 

Korzyściom wynikającym z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa funduszy inPZU towarzyszą również ryzyka, w tym ryzyko nieosiągnięcia oczekiwanego zwrotu z inwestycji, ryzyko wystąpienia okoliczności, na które uczestnik Funduszu nie ma wpływu, np. likwidacja Funduszu (subfunduszu), a także ryzyko inflacji, ryzyko związane ze zmianami regulacji prawnych oraz ryzyko operacyjne. Wśród ryzyk związanych z inwestowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyka dotyczące polityki inwestycyjnej, w tym ryzyko rynkowe, ryzyko kredytowe (w tym ryzyko rozliczenia), ryzyko związane z zawieraniem kontraktów pochodnych, ryzyko koncentracji oraz ryzyko utraty płynności. Ponadto dla konkretnych subfunduszy mogą występować specyficzne ryzyka właściwe tylko dla tych subfunduszy. Aby prawidłowo ocenić ryzyka wynikające z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa wybranego funduszu prosimy o zapoznanie się z polityką inwestycyjną, opisem ryzyk oraz opisem profilu inwestora, zawartymi w prospekcie informacyjnym Funduszu lub Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KII). W szczególności prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami dotyczącymi minimalnego okresu inwestycji oraz profilem ryzyka i zysku zawartym w dokumencie KII. KII dostępne są w miejscach zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa i na pzu.pl. Prospekt i KII są w języku polskim.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU Spółka Akcyjna, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS, KRS: 0000019102, NIP: 527-22-28-027, kapitał zakładowy: 13 000 000 zł wpłacony w całości, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. TFI PZU SA podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.