07 sierpnia 2014

Tego lata nie leżymy na plaży!

Przyjemna bryza, woda, plaża – to brzmi jak zaproszenie do idealnego wypoczynku. W tym roku proponujemy podejść do tego aktywnie. W Aktywnych Strefach Zdrowia PZU czeka na nas wiele propozycji doskonałej zabawy. Sprawdź się w crossficie, porozmawiaj z dietetykiem i wygraj w konkursie na zamek z piasku.

Na plażach w Jastarni, Ustce, Mielnie, Gdyni, Łebie, Kołobrzegu, Niechorzu i Juracie dzieje się naprawdę dużo. Kto już był Aktywnej Strefie Zdrowia PZU, ten to potwierdzi. W sierpniu daj się porwać zabawie: 5–10 w Niechorzu, 12–17 w Gdyni i 19–24 w ​Juracie. 

​Co się dzieje w Strefie Zdrowia PZU?

Możesz się tu świetnie bawić, ćwiczyć i relaksować, ze znajomymi, dziećmi lub sam. Leżenie na plaży plackiem jest po prostu niemodne, więc dołącz do gry!

Jeśli wolisz pozostać na piasku, zaproś znajomych do gry we frisbee. Tu też wszystkie chwyty dozwolone!

Oprócz gier zespołowych w Strefie Aktywności są zajęcia fitness. Wstąp do Crossfit Parku i biegaj, skacz, rób przysiady i pompki. Możesz go spróbować w Strefie pod okiem instruktora. Mamy nadzieję, że złapiesz tego zdrowego bakcyla na dłużej.

A jeśli nie crossfit, to daj się porwać zumbie i gorącym latynoskim rytmom. Ostrzegamy, zumba też zaraża na… zdrowie! 

Jeśli wolisz spokojniejsze ćwiczenia, wybierz jogę lub tradycyjny fitness.

Wstąp do strefy relaksu, zregeneruj siły

Zmęczony? Do dyspozycji masz wygodne leżaki, kosze plażowe i darmowe wi-fi.

Raz w tygodniu w Strefie Aktywności odbywają się spotkania z dietetykiem. Skorzystaj i przy okazji fantastycznej plażowej zabawy pomyśl o swojej diecie, która pozwoli Ci na długo zachować efekty ćwiczeń.

​Dla małego coś miłego

Do strefy przyjdź z dziećmi. Możesz spokojnie ćwiczyć, a Twoje dzieci w tym czasie będą się bawiły pod okiem animatorów. Zatańczą limbo, poszukają Wielkiego Skarbu Zdrowia, zbudują tor przeszkód.

​Zamki z piasku

Zabawa na plaży nie obejdzie się bez piaskowych budowli. Wiadomo, że są nietrwałe, dlatego zrób szybko zdjęcie swojego dzieła i weź udział w konkursie na Facebooku.

Zdjęcie swojej pracy umieść na stronie wydarzenia z hasztagiem #wakacjezpzu. Co tydzień możesz wygrać kosze piknikowe, a na koniec wakacji – tandem.

Dajemy radę: By piasek idealnie się lepił, należy dodać jedno wiaderko wody na 50 wiaderek piasku. Jeśli chcesz stworzyć dużą piaskową budowlę na plaży, zadbaj o solidne podstawy jej murów i kolumn.

Wszystko ma matematyczne uzasadnienie. Według wzoru maksymalna wysokość jest proporcjonalna do rozmiaru podstawy podniesionego do potęgi dwóch trzecich. Kolumna o średnicy 40 cm może więc sięgnąć aż 2,5 m. Jeśli akurat na plaży w słońcu nie jesteś w stanie tego obliczyć, zaufaj metodzie „na oko”. Naukowcy sugerują też, że piasek najlepiej uklepywać rękoma. Choć solidna łopatka na pewno przyspieszy budowanie! A teraz powiedz szczerze, czy da się na takiej plaży leżeć plackiem? Nie! Szkoda na to czasu. 

Źródła

Jak budować zamki na piasku? http://m.wyborcza.pl/