01 czerwca 2021

Prezent na Dzień Dziecka – wybieraj mądrze i podaruj bezpieczną przyszłość

Każdy rodzic chciałby sprawić swoim pociechom jak najwięcej radości w ich święto. Kupujemy więc wymyślne prezenty, dogadzamy słodyczami i staramy się miło spędzić dzień. Z czasem warto jednak pomyśleć także o najważniejszym prezencie, jaki można podarować dziecku, czyli bezpiecznej przyszłości. Na jakie rozwiązanie postawić? Sprawdź nasze propozycje prezentów dla dziecka, które zaprocentują dłużej niż tradycyjny upominek.

Wielu rodziców korzysta obecnie z rządowej pomocy finansowej w postaci 500+, które przeznaczają na rozmaite  cele: rodzinne wakacje, kupując materiały edukacyjne czy po prostu na bieżące potrzeby. Warto jednak spojrzeć na te fundusze z innej, nieco szerszej perspektywy. Comiesięczne wpływy w postaci 500 zł, które otrzymuje się do 18. roku życia dziecka, zsumowane dają spory kapitał, dzięki któremu można zadbać o jeden z najcenniejszych prezentów – bezpieczną przyszłość.

Podaruj dziecku szansę na spełnienie marzeń

Spełnianie marzeń daje ogromną satysfakcję i poczucie szczęścia. Nierzadko jednak trudno znaleźć na ten cel fundusze, zwłaszcza, kiedy dziecko dorasta, a jego potrzeby stają się coraz większe. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej. Regularne odkładanie stałej kwoty, nawet niewielkiej, pozwala zgromadzić odpowiednio duży kapitał. Dzień Dziecka to dobry impuls, by zatroszczyć się o lepszy start finansowy swojej pociechy w przyszłości. Jednym z rozwiązań jest ulokowanie części świadczenia np. na koncie lokacyjnym lub w funduszu. Odłożenie już nawet 100 zł miesięcznie sprawia, że za kilkanaście lat zgromadzi się tam znacząca kwota, która  pozwoli na zrealizowanie niejednego marzenia czy planu, gdy dziecko osiągnie dorosłość.

Maluchowi dzień spędzony z rodzicem i nowa zabawka da największą radość, ale starsze dzieci, zwłaszcza planujące już swoją przyszłość, z pewnością docenią taki prezent.

Postaw na rozwijanie pasji i zainteresowań pociechy

Kupno zabawek czy sprzętu elektronicznego daje dziecku radość, ale najczęściej chwilową. Zdarza się, że zainteresowanie nowym gadżetem szybko mija, a prezent trafia w kąt. Ponadto, im dziecko jest starsze, tym trudniej trafić w jego gusta i preferencje. Dobrze więc postawić na coś, co nigdy nie straci na wartości i przyczyni się do przeżywania przez dziecko pięknych doświadczeń – na przykład rozwijanie pasji, zdobywanie nowych umiejętności na zajęciach dodatkowych czy wyjazdy edukacyjne. Prezent w postaci cyklu lekcji pod okiem profesjonalisty, warsztatów rozwijających pasje pociechy czy zagraniczne kolonie językowe to nie tylko niesamowita przygoda, ale również inwestycja w przyszłość młodego człowieka.

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej radosnych świąt, które warto spędzić z naszymi pociechami, tak by po latach stał się ciepłym wspomnieniem z dzieciństwa. Ale może być też impulsem dla nas rodziców do zrobienia prezentu na przyszłość naszego dziecka.


Inwestycje w fundusze inwestycyjne są obarczone ryzykiem inwestycyjnym. Informacje o funduszu inPZU SFIO oraz jego ryzyku inwestycyjnym znajdziesz w prospekcie informacyjnym na www.pzu.pl. Fundusz ani TFI PZU SA nie gwarantują, że zrealizujesz założony cel inwestycyjny uzyskasz określony wynik inwestycyjny. Należy liczyć się z możliwością utraty wpłaconych środków. Wyniki inwestycyjne, które Fundusz osiągnął w przeszłości, nie są gwarancją ani obietnicą, że Fundusz osiągnie określone wyniki w przyszłości. TFI PZU SA podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU Spółka Akcyjna, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS, KRS: 0000019102, NIP: 527-22-28-027, kapitał zakładowy: 13 000 000 zł wpłacony w całości, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa.