17 listopada 2022

Ty też masz wpływ na swoje życie! Poznaj sposoby na zdrowy styl życia sprawdzone przez ekspertów kampanii PZU

Niezależnie od tego, jakie wartości wyznajemy na co dzień, niektóre kwestie pozostają wspólnym mianownikiem dla większości z nas. Bez wątpienia należą do nich zdrowie i bezpieczeństwo – własne oraz najbliższych osób.

Kampania PZU „Masz wpływ na swoje życie” podpowiada, w jaki sposób zadbać o to, co najważniejsze, m.in. przez zdrowe odżywianie, troskę o budżet domowy i niezbędny dla kondycji psychicznej slow life. Do udziału w kampanii zaprosiliśmy ekspertów, którzy dobrze wiedzą, jakie nawyki pozwolą nam poczuć się w życiu lepiej i bardziej komfortowo.

Dziś żyjemy zupełnie inaczej niż nasi rodzice czy dziadkowie, jesteśmy uczestnikami innego świata, z większymi możliwościami, łatwiejszym dostępem do wiedzy i informacji. Są jednak sprawy, których nie zdoła zmienić żadna nowa rzeczywistość. Większość osób, niezależnie od czasów i warunków, w których żyje, na pytanie o to, co jest najważniejsze, prawdopodobnie odpowie, że dobre zdrowie, stabilność finansowa i szczęście rodzinne.
 


 

Jak być szczęśliwym?

To wszystko sprowadza się do jednego – dobrego życia, na które zasługuje każdy i które przecież w bardzo dużym stopniu zależy właśnie od nas. Mówimy o tym poprzez naszą kampanię, przypominając, że wszyscy mamy „wpływ na swoje życie” i sami możemy zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny.

W tym przekazie wspierają nas autorytety z różnych dziedzin: Wojciech Modest Amaro, Maria Wolna-Pasek (Oczekując.pl) i Karolina Nowicka (znana jako Pani od Oszczędzania). Co ich łączy? Promują odpowiedzialny styl życia i dążą do tego, aby każdy próbował znaleźć najlepszą odpowiedź na pytanie „jak być szczęśliwym?”. To zatem nie przypadek, że właśnie ta trójka tworzy grupę ekspertów naszej kampanii.
 

Zdrowe odżywanie z Wojciechem Modestem Amaro

Wojciech Modest Amaro to znany restaurator, który jako pierwszy w Polsce otrzymał gwiazdkę Michelin – prestiżową nagrodę w dziedzinie gastronomii. Niedawno założył własną farmę, na której uprawia ekologiczne produkty, wyznając zasadę „z pola na talerz”. Trudno, więc wyobrazić sobie lepszego eksperta od zdrowego odżywiania i prawidłowej diety niż doświadczony szef kuchni. Wspiera naszą kampanię, udzielając cennych i – co ważne – prostych w realizacji porad dotyczących: 

Slow life z Oczekując.pl

Maria Wolna-Pasek prowadzi razem z mężem blog parentingowy, wyjątkowy poprzez to, że skupia się nie tylko na dzieciach, lecz także na rodzicach i wielu aspektach codziennego, wspólnego życia. W ten sposób autorzy bloga Oczekując.pl, tworzą w sieci przestrzeń pełną rodzinnego ciepła i użytecznych wskazówek na temat pełnego wyzwań funkcjonowania w rodzinie. Maria – żona, mama trójki dzieci, pedagog – dzieli się w ramach kampanii PZU sprawdzoną wiedzą o tym, jak:

 • troszczyć się o rodzinny dobrostan,
 • dbać o ubezpieczenie zdrowotne i finansowe rodziny,
 • nie zapominać o zdrowiu psychicznym,
 • prowadzić zdrowy styl życia i sprawiać, by było ono lepsze i szczęśliwsze.


 

Ratunek dla budżetu domowego z Panią od Oszczędzania

Karolina Nowicka to popularna na Instagramie i TikToku Pani od Oszczędzania, która ma zawsze mnóstwo pomysłów na obniżenie wydatków domowych.

Co istotne, sama te pomysły stosuje, więc jest świetnie zorientowana, co się sprawdza, a co nie. Swoim doświadczeniem wspiera kampanię „Masz wpływ na swoje życie”, podpowiadając:

 • jak w ciekawy sposób zaangażować całą rodzinę do wspólnego zadbania o budżet domowy,
 • jakie proste patenty na oszczędzanie sprawdzą się nie tylko w tematach oczywistych, ale i podczas gotowania czy sprzątania,
 • w jaki sposób każdy – niezależnie od tego, ile zarabia – może zadbać o swoje finanse.


 

Zdrowy styl życia – zacznij od dziś!

W czasie kampanii (i nie tylko) zachęcamy do zmiany nawyków i do codziennego dbania o dobre zdrowie, prawidłową dietę i przemyślane wydatki domowe. Pamiętajmy przy tym, nawet najdrobniejsza zmiana, ale wprowadzona na stałe, przyniesie więcej korzyści niż spektakularne postanowienie, z którego zrezygnujemy po miesiącu. Dlatego zmieniajmy nasze życie na lepsze, ale stosując metody, które do nas przemawiają i leżą w granicach naszych możliwości.

 • Ułatw sobie start.
  Nie postanawiaj: „od jutra ćwiczę przez godzinę dziennie”, „od poniedziałku przechodzę na ścisłą dietę”. Szczególnie jeśli masz już za sobą nieudane próby realizacji takich pomysłów.
  Spróbuj poświęcić kilka minut dziennie np. ćwiczeniom na zgrabne nogi lub silne ramiona, a zobaczysz, że krótki szybki trening to duża przyjemność i po tygodniu czy dwóch automatycznie wydłużysz czas ćwiczeń lub dołączysz do nich kolejne.
  Nie rezygnuj też z dnia na dzień ze wszystkich produktów, które nie są wskazane w Twojej diecie. Na początek wyeliminuj np. słodycze, przynajmniej te najbardziej kaloryczne. Przekonasz się, że bez nich czujesz się lepiej i być może szybko uznasz, że pora na kolejny krok na drodze do zbilansowanych posiłków i zdrowego odżywiania.
 • Podziel cel na etapy.
  Będzie Ci łatwiej obserwować postępy i kontrolować efekty. Realizacja takiego „małego celu”, np. w postaci odłożonych pieniędzy lub zgubionych kilogramów, zmotywuje Cię do wytrwałości. Pamiętaj, że działasz na miarę swoich możliwości, więc nawet niewielka nadwyżka w budżecie domowym i choćby jeden kilogram mniej na wadze możesz zaliczyć do „minisukcesów”.
 • Nie rezygnuj z przyjemności.
  Zdrowy styl życia to przyjemny styl życia. Dlatego wprowadzaj zmiany w taki sposób, żeby zostawić sobie przestrzeń na to, co Ci sprawia przyjemność. I przede wszystkim – ciesz się z każdej takiej rzeczy, nawet jeśli to drobnostka.
 • Angażuj całą rodzinę.
  Razem raźniej i… skuteczniej! Poza tym niezręcznie będzie zejść z obranej drogi, widząc, jak dzieci wrzucają złotówki do skarbonki lub myślą o ochronie środowiska, skrupulatnie segregując śmieci. 
 • Dbaj o zdrowie psychiczne.
  Nigdy nie zapominaj, że Twoja kondycja dotyczy nie tylko ciała, lecz także ducha i umysłu. Myśl pozytywnie, dbaj o wypoczynek, dobry sen i pamiętaj, że jak każdy człowiek masz prawo do błędów i potknięć w swoich postanowieniach. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak fizyczne!
 • Nie odkładaj niczego na później.
  Nie czekaj do poniedziałku ani do 1 stycznia. Już dziś rozpocznij program zdrowego odżywiania i zamień porcję ciasta na porcję owoców. Już teraz zastanów się, jaką kwotę miesięcznie jesteś w stanie realnie odłożyć i zacznij to robić!
   


 

Z PZU masz wpływ na swoje życie

Naszą misją, jako odpowiedzialnego ubezpieczyciela z ogromnym doświadczeniem, jest podpowiadać, w jaki sposób zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny w różnych obszarach. Dlatego proponujemy naszym Klientom elastyczne oferty, których zakres można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.
 

Ubezpieczenie na życie PZU Gwarantowane Jutro:

 • wsparcie dla bliskich oraz oszczędzanie,
 • gwarancja wypłaty kwoty określonej w polisie na koniec umowy,
 • w przypadku śmierci ubezpieczonego pieniądze dla bliskich wskazanych w umowie – bez postępowania spadkowego i podatku od spadków i darowizn.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

*Materiał PZU Życie SA. Szczegółowe informacje, w tym ograniczenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych OWU PZU Gwarantowane Jutro na https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-ciebie-i-twoich-bliskich/wsparcie-dla-bliskich-oraz-oszczedzanie
 

Zabezpieczenie przyszłości dziecka PZU Na Dobry Początek:

 • gwarancja wypłaty pieniędzy dla pełnoletniego dziecka (w kwocie zapisanej w polisie) na koniec okresu ubezpieczenia,
 • w przypadku śmierci opiekuna opłacającego składki do końca trwania umowy będą one opłacane przez PZU, 
 • pieniądze są wypłacane wyłącznie dziecku oraz zwolnione z podatku od spadków i darowizn, oraz podatku od zysków kapitałowych

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij. 

*Materiał PZU Życie SA. Szczegółowe informacje, w tym ograniczenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych OWU PZU Na Dobry Początek na https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-twojego-dziecka/pzu-na-dobry-poczatek
 

Ubezpieczenie na życie i bezpieczne oszczędzanie PZU Bezpieczny Zysk:

 • zwiększenia kapitału bez ryzyka – gwarancja wypłaty swoich pieniędzy po zakończeniu umowy, powiększona o gwarantowane oprocentowanie, znane już w momencie zawarcia umowy
 • stały dostęp do zgromadzonych pieniędzy — w pierwszym roku umowy kwota, którą wypłacimy w razie rezygnacji, jest równa wysokości wpłaconej składki, a w drugim i trzecim roku – większa od niej i z góry znana.
 • w przypadku śmierci ubezpieczonego pieniądze otrzymają wskazane osoby – bez postępowania spadkowego i podatku od spadków i darowizn.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

*Materiał PZU Życie SA. Szczegółowe informacje, w tym ograniczenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych OWU PZU Bezpieczny Zysk na https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/inwestycje-i-oszczednosci/ubezpieczenia-inwestycyjne/pzu-bezpieczny-zysk
 

To tylko niektóre z możliwości, jakie możesz wybrać, aby zapewnić spokojniejszą przyszłość sobie i swojej rodzinie. Zajrzyj na pzu.pl, aby wybrać najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczenia na życie.

Zapraszamy również do śledzenia na bieżąco wydarzeń i wątków kampanii „Masz wpływ na swoje życie” oraz korzystania z porad naszych ekspertów. Każdy znajdzie tu dla siebie takie wskazówki, które pozwolą skutecznie i bez większego wysiłku zmieniać swoje życie na lepsze!