27 czerwca 2014

Podhale daje radę!

W czerwcu ekipa Polska Daje Radę, czyli Krzysztof Gonciarz i Łukasz Konatowicz, wybrała się w góry, by pokazać Wam, jak w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej można spędzić dzień pełen atrakcji.

​Głodówka Bigosówka

Obowiązkowym punktem programu w Bukowinie jest obiad w Bigosówce na polanie Głodówka. W restauracji, która mieści się w domu słynnej Zofii Bigosowej, zjemy doskonałego pstrąga podawanego na wiele sposobów, m.in. w czosnku, sosie chrzanowym i śmietanowym. Śmiało stwierdzamy, że to najlepsze pstrągi, jakie kiedykolwiek jedliśmy.

​Bacówka u Jancoka

Przy drodze między Bukowiną Tatrzańską a Brzegami, nieopodal Bigosówki, znajduje się bacówka U Jancoka, należąca do Janiny (jedynej kobiety-bacy w Polsce!) i Andrzeja Rzepków. Oprócz spróbowania pysznych, świeżych serów z owczego mleka, możemy podejrzeć jak się je wytwarza. Wypijemy tu też żentycę, kupimy skarpety z owczej wełny, robione własnoręcznie przez panią bacę.

Przyjaźni, otwarci właściciele chętnie opowiadają piękną gwarą góralską o bacowaniu, oscypkach i owcach.

​Terma Bukovina

Terma Bukovina to kompleks dwudziestu basenów z wodą termalną położonych u podnóża Tatr. To bez wątpienia najcieplejsze miejsce w Tatrach. Sprawdziliśmy wszystkie baseny, relaksując się w pięknych okolicznościach przyrody. Woda w basenach wydobywana jest z głębokości 2400 m z otworu na zboczu góry Wysoki Wierch, a jej temperatura oscyluje między 30 a 38 stopni Celsjusza, w zależności od rodzaju basenu. Skład i lecznicze właściwości wód wpływają pozytywnie na zdrowie, urodę i samopoczucie. Odczuliśmy to. Wrócimy.

Tatry w takim wydaniu polecamy każdemu – smaczne, piękne i relaksujące. Dają radę. Bardzo dają radę.