30 stycznia 2023

Podejmij wyzwanie Veganuary. Pobierz gotowy jadłospis na cały dzień – 7/7

Wege styczeń – weź udział w zdrowym wyzwaniu i poznaj jadłospis stworzony przez dr n. o zdr. Mariolę Borowską.

Czas mija szybko i nasze wyzwanie w duchu wege dobiega końca. Mamy jednak nadzieję, że dla Ciebie to dopiero początek wspaniałej przygody – niezależnie od tego, czy wprowadzisz dietę roślinną na stałe, czy będziesz stosował ją raz na jakiś czas.

Zdrowe produkty to niezbędny składnik jadłospisu zarówno wegan, jak i osób, które nie wyobrażają sobie życia bez mięsa. Nie zapominajmy też o dodatkowych zaletach wegańskiej diety – wprowadzając nawet jeden dzień w tygodniu bez mięsa przyczyniamy się do ochrony środowiska!
 

Wegańska niespodzianka od naszej ekspertki

Razem z autorką przepisów publikowanych w ramach wyzwania wege, doktor nauk o zdrowiu Mariolą Borowską, gorąco zachęcamy do urozmaicania codziennego menu produktami roślinnymi. Jak już się przekonaliśmy, dieta wegańska wcale nie jest nudna. Akcję kończymy więc przepisami na kolejne smakowite posiłki, a dodatkowo nasza ekspertka przygotowała niespodziankę – recepturę na najprawdziwszy wegański deser, któremu nie będzie mógł się oprzeć absolutnie nikt!

Zanim jednak przejdziemy do deseru…
 

Zjedz śniadanie – bananowe gofry zapewnią Ci dobry humor na cały dzień


 

Po takim obiedzie na pewno nie będziesz głodny


 

Po południu jesteś zajęty? Zrób szybki koktajl!


 

Kolację zjedz we włoskim stylu


 

Czas na dzisiejszego bohatera! Którą porę dnia wybierasz, by spałaszować pyszny deser?


 

Dziękujemy, że wziąłeś udział w naszym wyzwaniu. Trzymamy kciuki, aby zdrowe odżywianie pozostało z Tobą na dłużej. Korzystaj z dobroczynnych właściwości warzyw, owoców, kasz, przypraw i innych produktów. Będziesz zdrowszy, odporniejszy i szczęśliwszy. Powodzenia!