09 stycznia 2023

Podejmij wyzwanie Veganuary. Pobierz gotowy jadłospis na cały dzień – 1/7

Wege styczeń – weź udział w zdrowym wyzwaniu i poznaj jadłospis stworzony przez dr n. o zdr. Mariolę Borowską.

Na nowe postanowienia dobry jest każdy moment, jednak największe powodzenie ma pod tym względem styczeń. Początek roku skłania nas bowiem do pozytywnych zmian i podejmowania wyzwań, których celem jest zazwyczaj troska o to, co najcenniejsze – nasze zdrowie i jakość życia.

Troska o klimat oraz dieta będąca jednym z najczęstszych postanowień zaowocowały akcją pod hasłem Veganuary. Już od kilku lat ludzie na całym świecie podejmują wyzwanie – 30 dni bez mięsa i produktów odzwierzęcych. Cele wydarzenia nie ograniczają się jednak do sposobu odżywiania. Dotyczą również szeroko pojętego poszanowania dla środowiska, humanitarnego traktowania zwierząt czy rezygnacji z ubrań ze skóry.
 

Od czego zacząć?

Wiemy, że dla niektórych osób przejście na dietę wegańską może być trudnym zadaniem i budzić obawy związane z nieumiejętnością skomponowania jadłospisu opartego na roślinach. Dlatego, zachęcając do udziału w akcji, proponujemy gotowe menu na dzień pierwszy, przygotowane przez specjalistkę – dr nauk o zdrowiu Rzeczniczkę Zdrowia Mariolę Borowską. Wykorzystanie przepisów pozwoli nam odciążyć organizm od tłuszczu, soli oraz cukru, dostarczyć niezbędne składniki i poczuć się lepiej z samym sobą. A każdy z naszych wege dni przyczyni się do oszczędności wody, zmniejszenia emisji CO2 i ratowania życia zwierząt!
 

Śniadanie to podstawa! Dlatego zacznij je od smacznej pasty kanapkowej.


 

Próbuj nowych smaków, przygotowując pyszne kotlety z batatem i soczewicą.


 

Pora na przekąskę! Na osłodę dnia, zaserwuj sobie znakomite ciastka z masłem orzechowym.


 

Zakończ dzień doskonałym dipem o wędzonym smaku.


 

Za nami pierwszy krok wegańskiego wyzwania. Gratulacje! Pamiętaj, że każdy z przepisów możesz dowolnie modyfikować i zmieniać tak, by najbardziej odpowiadał Twoim kubkom smakowym. Obserwuj bloga, aby na bieżąco poznawać autorskie przepisy diety roślinnej.