Piknikowy niezbędnik
Oto lista rzeczy, których potrzebujesz, by zorganizować piknik na medal:
Kosz
Może być tradycyjny – wiklinowy. Dobrze sprawdzają się również kosze bawełniane i plecaki piknikowe, także te dostępne od razu z wyposażeniem.
Koc
Najlepiej taki, który posiada od spodu warstwę izolacyjną, chroniącą przed wilgocią, zimnem i brudem. Jeżeli na piknik wybierasz się samochodem i dysponujesz pojemnym bagażnikiem, postaw na wygodę – zabierz ze sobą poduszki, turystyczne krzesełka lub leżaki.
Parasol
Złożony nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie, a warto o nim pamiętać, zwłaszcza jeśli wybierasz się nad wodę.
Zastawa
Możesz wybrać naczynia papierowe lub plastikowe – jednorazowe lub wielorazowe z lekkiego plastiku. Zwróć uwagę na giętkość talerzy, zbyt miękkie nie utrzymają jedzenia, a Ty będziesz je zbierał z trawy! Jeśli chcesz oszczędzić, weź domowe sztućce, zamiast kupować plastikowe. Przydadzą się również: deski do krojenia i ostry nóż oraz obrus z plamoodpornej tkaniny.
Pojemniki
Najlepiej sprawdzą się specjalne próżniowe pojemniki na żywność. Nic nie wyschnie, nie wypłynie, ani się nie wysypie, a sernik będzie miał zapach sernika, a nie np. sera pleśniowego. Przydadzą się również siateczkowe osłonki na jedzenie. Ochronią je przed owadami, gdy wyjmiesz je z kosza.
Termiczne udogodnienia
Do wyboru masz: lodówkę turystyczną, termiczną torbę lub naczynia termiczne. Jeżeli temperatura powietrza jest wysoka, rozważ któreś z tych rozwiązań, gwarantując świeżość wędlinom i serom, a chłód napojom.
Jeżeli w pikniku biorą udział małe dzieci przyda się podgrzewacz samochodowy – podgrzejesz w nim mleko lub danie w słoiczku.
Grill
Jeżeli nie wyobrażasz sobie pikniku bez grillowania, wybierzmy mały i lekki grill przenośny, najlepiej z przykryciem. Zaopatrz się również w tacki aluminiowe lub folię spożywczą oraz zapałki i węgiel.
Upewnij się, że w wybranym miejscu nie ma zakazu rozniecania ognia.
Lampiony
Planujesz piknik połączony z oglądaniem gwiazd? Zaopatrz się w lampiony, które dadzą ciepłe i bezpieczne światło.
Czystość
Chusteczki, papierowe ręczniki i serwetki przydadzą się do wytarcia, przetarcia, otarcia – rąk, nosa, buzi i naczyń.
Nie zapomnijmy o workach na śmieci! Zostaw po sobie porządek.
Bezpieczna chemia
Żel antybakteryjny lub chusteczki dezynfekujące przydadzą się tam, gdzie nie ma bieżącej wody. Ręce przepłuczesz też zwykłą wodą mineralną. Zabierz koniecznie środki odstraszające komary, meszki i mrówki.
Nie zapomnij kremu z filtrem UV, który ochroni skórę przed poparzeniami słonecznymi.
Zabawa
Po jedzeniu warto rozruszać mięśnie (frisbee, ringo, piłka, badminton, bule) i szare komórki (karty, kalambury, gry planszowe).
Apteczka
Dobrze wyposażona apteczka gwarantuje, że udzielisz pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Zanim więc wyruszysz na piknik przejrzyj zawartość apteczki samochodowej, a do podręcznej torby spakuj dodatkowo: wodę utlenioną, środek na oparzenia i maść łagodzącą obrzęki po ugryzieniach owadów.
Ubezpieczenie
Warto dorzucić do piknikowej check listy ubezpieczenie NNW. Dobrym rozwiązaniem będzie polisa Rodzinne Ubezpieczenie NNW, która obejmuje ochroną całą rodzinę: ubezpieczonego, małżonka lub konkubenta oraz dzieci.
Źródła
Jak samemu zrobić lampiony ogrodowe? http://www.spryciarze.pl/