06 lutego 2014

Nie tylko dla orłów

Zamiast snuć się po deptaku w górskim kurorcie postawcie na… zajęcia praktyczno-techniczne. Spotkanie z GOPR-owcami w ramach akcji „Bezpieczna Zima” to możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. To szansa spotkania ludzi, dla których góry nie mają tajemnic: ludzi na co dzień obcujących z ich metafizycznym pięknem, ale także od podszewki znających czające się w nich niebezpieczeństwa.

Kto lepiej nauczy nas, jak poruszać się w górach, jeśli nie ci, którzy o nasze bezpieczeństwo dbają każdego dnia? Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już kolejny raz uczy, jak bezpiecznie zachować się w górach, jak zapobiegać wypadkom na stokach oraz bezpiecznie korzystać z uroków górskiej przyrody. „Bezpieczna Zima” to nie rozdawanie ulotek, które szybko upychasz do przepastnych kieszeni narciarskiego kombinezonu i o których jeszcze szybciej zapominasz — to akcja, w ramach której sprawdzisz, zweryfikujesz, przemyślisz, przetestujesz, nauczysz się… A wszystko to pod okiem osób naprawdę wiedzących, o czym mówią i chcących się z Tobą podzielić tym, co mają najcenniejszego — wiedzą i doświadczeniem, które mogą uratować Ci życie.

Góry to miejsce nie tylko dla orłów, kozic i wytrawnych alpinistów. Przyciągają jak magnes miłośników białego szaleństwa i turystyki górskiej. Nic w tym dziwnego — piękne szlaki, cudowne widoki, gościnni górale i dobre jedzenie… Trudno oprzeć się takim atrakcjom. Ale wyprawa w góry, to nie spacer po plaży. Warto więc skorzystać z fachowej wiedzy w tym zakresie.

Dajemy radę: Wybierając szlak do wędrówki po górach, wyciąg narciarski i trasę zjazdu, weź pod uwagę swoje umiejętności.

Akcja „Bezpieczna Zima” organizowana przez GOPR trwa od stycznia do marca. W ciągu kolejnych siedmiu weekendów w miejscowościach narciarskich, na siedmiu najbardziej popularnych stokach, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadzi cykl imprez we współpracy z PZU, Tauron Polska Energia, Mercedes-Benz, Plus oraz Salomon.

Organizatorzy zapewnili wszechstronny program — również dla zmotoryzowanych.

Program akcji „Bezpieczna zima”:

 • GOPR – Dekalog narciarski, czyli nauka bezpiecznego zachowania na stoku oraz nauka udzielania pierwszej pomocy;
 • PZU (akcja „Bezpieczne Tempo”) – nauka kontrolowania prędkości jazdy na nartach i dostosowywanie go do właściwego tempa. Uczestnicy, którzy pokonają trasę we wskazanym tempie, otrzymają atrakcyjne nagrody;
 • Strefa Tauron – konkursy z nagrodami i zabawy na śniegu dla całej rodziny;
 • Merdedes-Benz – jazdy testowe, nauka zakładania łańcuchów na koła i pakowania samochodu na podróż;
 • Salomon – prezentacja najnowszej kolekcji sprzętu narciarskiego oraz możliwość jego przetestowania;
 • Bezpieczni z Plusem – konkursy edukacyjne, jak wezwać w górach pomoc przez telefon.

W tych miejscach możesz nas spotkać:

 • 1–2.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2);
 • 8–9.02 Czarna Góra;
 • 15–16.02 Bania Białka Tatrzańska;
 • 22–23.02 Złoty Groń w Istebnej;
 • 1–2.03 Zieleniec (Grylówka).

Czekamy na Was. Jak zawsze będziemy uczyć, pomagać i bawić. Zmagania ratowników GOPR i TOPR, akcja „Bezpieczne Tempo” i wiele innych atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów sprawią, że będziecie świetnie bawili się z nami przez cały weekend.

Jeśli nie możecie do nas przyjechać, zapraszamy Was przed telewizory. W godzinach porannych Polsat News i Polsat przeprowadzą na żywo relację z naszych imprez.  

Źródła

Wojażer - pomocny w podróży http://www.pzu.pl/

O zimie i nartach słów kilka http://www.pomoctomoc.pzu.pl/

Więcej o akcji „Bezpieczna Zima”! http://www.bezpieczna-zima.pl/