02 grudnia 2019

Mistrzostwa w piłce nożnej dla przedszkolaków. PZU w ramach akcji „Pomoc To Moc” wspiera aktywność fizyczną dzieci

Przedszkolaki też mogą zdobyć mistrzostwo w piłce nożnej. Dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego pokazały, że potrafią biegać po boisku i zdobywać piękne bramki. Najwięcej goli strzeliło Przedszkole nr 66, które stanęło do sportowej rywalizacji z 19 innymi placówkami. W Mistrzostwach Województwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej Bergovia Cup 2019 wszyscy jednak byli wygranymi.
Rodzice młodszych dzieci

Fundacja Aktywności i Rozwoju Sportowego „Bergovia” we współpracy z PZU zorganizowała drugą edycję Mistrzostw Województwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej Bergovia Cup 2019 dla dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. O zwycięstwo rywalizowały dziesięcioosobowe drużyny z 20 bydgoskich placówek. Na boisko wyszło 200 małych zawodników i opiekunów, a pięć  razy tyle dzieci i dorosłych zasiadło na trybunach w charakterze kibiców. Mistrzostwa przyciągnęły całe rodziny – rodzeństwo, rodziców, dziadków.

W finale zmierzyły się ze sobą Przedszkole nr 66 i Przedszkole Sezamkowe nr 2. Więcej bramek strzeliło Przedszkole nr 66, ale w tym konkursie nie było wygranych ani przegranych. Dla każdego przedszkolaka przewidziano taką samą nagrodę – medal, koszulkę i drobny upominek. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Do przedszkoli, które wzięły udział w mistrzostwach, trafiły vouchery na zestaw sportowy (do wykorzystania w dowolnym czasie). Pojedynczą nagrodę przyznano tylko dla najlepiej kibicującego przedszkola. Dzięki jednolitemu nagradzaniu udział w turnieju stał się angażującym sportowym przeżyciem, niepozbawionym  ducha zdrowej rywalizacji.

Mistrzostwa odbyły się 27 października 2019 roku na Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy (dostosowanej dla osób z niepełnosprawnością). Turniej przeprowadzono zgodnie z regulaminem zawodów opracowanym przez Akademię Sportu „Bergovia”, która od lat dba o aktywność fizyczną dzieci, przygotowując dla nich zajęcia sportowo-rozwojowe. Imprezę komentował profesjonalny konferansjer. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał zaś prawdziwy sędzia. Ponadto uczestnicy zawodów mieli zapewnioną pomoc medyczną.

W trakcie zawodów odbywały się rozmaite pokazy dla dzieci i kibiców. Pomiędzy rozgrywkami mali piłkarze mogli wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów i pokrzepić się zdrowymi owocowymi przekąskami.

Mistrzostwa stały się częścią akcji PZU „Pomoc To Moc”. Ich celem była popularyzacja idei wychowania przez sport i promowanie rywalizacji fair play. Turniej zachęcił dzieci do aktywności fizycznej i skierował zainteresowania przedszkolaków w stronę aktywnych form spędzania czasu wolnego. Pokazał dzieciom, że aby dobrze się bawić, nie trzeba wcale zwyciężać. Wystarczy bezinteresownie zaangażować się we wspólną sprawę.