03 kwietnia 2015

Jak pomysłowo udekorować wielkanocny stół?

Stół świąteczny wymaga wiosennej oprawy. Odświętna zastawa, lśniące sztućce i biały obrus — tak kojarzy nam się dekoracja stołu. W tym roku przełam rutynę i przygotuj dekorację samodzielnie. Kolorowe dodatki w ciepłych barwach, z żywymi kwiatami, pomponikami i serwetkami. Pracy niewiele, a efekt zachwyci rodzinę i Twoich gości.

Kasia Ogórek, autorka bloga Twoje DIY, specjalnie dla czytelników naszego serwsu przygotowała aż pięć propozycji fantazyjnych dekoracji, które każdy z Was może przygotować samodzielnie. Warto z nich skorzystać, by wielkanocny stół był w tym roku szczególnie pomysłowy!

  • Obrączka-zajączek na serwetkę
  • Jajko 3D
  • Podkładka z pomponami
  • Wazonik z wytłaczanki i wydmuszek
  • Winietki na stół

​Obrączka-zajączek na serwetkę

Wiesz, że z rolki po papierze toaletowym da się wyczarować obrączkę na serwetkę? Na dodatek obrączka może wyglądać jak zajączek. Zobacz nasz film instruktażowy.

Materiały: rolka po papierze toaletowym, tkanina, mały pomponik, klej biurowy i klej na gorąco.

Jajko 3D

Z papieru można wykonać papierowe jajka, które zawiesisz na gałązkach wierzby stojących w wazonie albo rozłożysz na wielkanocnym stole. Do tego wystarczy mieć kolorowe kartki z bloku, kawałek wstążki i zszywacz biurowy.

1. Wytnij kształt jaja z papieru.

2. Łącz ze sobą cztery jajka, zszywając je wzdłuż na środku. Na górze jajka doczep kawałek wstążki.

3. Pozginaj jajko, aby uformować wersję 3D.

​Podkładka z pomponami

Własnoręcznie wykonaj podkładkę pod świąteczny talerz. Jeżeli potrafisz szyć, użyj do tego maszyny do szycia i po kłopocie. Tkanina może być z odzysku, a w pasmanterii kupisz taśmę z dekoracyjnymi pomponami. Do tego pomysłu potrzebujesz tylko tkaniny i taśmy oraz maszynę do szycia.

1. Przygotuj materiały.

2. Przytnij wielkość podkładki.

3. Obszyj brzegi tkaniny, a na krótszych bokach doszyj taśmę z pomponami.

​Wazonik z wytłaczanki i wydmuszek

Nie masz świątecznego wazonika? Nic nie szkodzi. Szybko go zrobisz z tego, co masz pod ręką w domu. Przygotowując świąteczne wypieki, odłóż skorupki jaj obrane tylko od góry. Będą idealne dla wiosennych kwiatków.

Do tego pomysły potrzebujesz wytłaczanki po jajkach, skorupki jajek, farby akrylowej, pędzelka, kwiatów, bazi, bukszpanu itd.

1. Zbierz materiały.

2. Przytnij wytłaczankę tak, aby została tylko podstawa. Pomaluj na ulubiony kolor.

3. Ułóż wydmuszki w wytłaczance. Wlej do nich trochę wody, ułóż kompozycję z wiosennych kwiatów i dodatków.

​Winietki na stół

Teraz zrobimy wizytówki na stół, aby każdy dokładnie wiedział, gdzie ma usiąść przy świątecznym stole. Dzięki temu mamy możliwość posadzenie gości według naszego zamysłu.

Znajdź w domu drewnianą klamerkę i małe serwetki do ciasta. Jeżeli posiadasz pieczątki z alfabetem, również je przygotuj. Zamiennie możesz użyć długopisu albo pisaka.

1. Masz wszystkie materiały?

2. Na serwetce napisz albo odciśnij pieczątkami imię.

3. Serwetkę zapnij na klamerce, a tę postaw.

Życzymy Wam radosnej Wielkanocy i serdecznych spotkań z najbliższymi przy fantazyjnie udekorowanym stole!