04 sierpnia 2021

Droga do Zdrowia z PZU na wakacyjnych szlakach. Zgłoś się na bezpłatne badania

Sprawdź, jakie badania możesz zrobić po koronawirusie i zgłoś się do mobilnych stref zdrowia w ramach akcji Droga do Zdrowia z PZU.

Wakacje w pełni, a my nie ustajemy w Drodze do Zdrowia z PZU. Po pierwszym etapie sześciu miast w południowo-wschodniej Polsce mobilne gabinety przemierzają cały kraj od Pomorza Zachodniego, przez Mazury i Pojezierze Augustowskie, aż po góry. Docierają do miejscowości turystycznych, by połączyć wypoczynek Polaków z troską o zdrowie. Sprawdź, gdzie można wykonać profilaktyczne i diagnostyczne badania po COVID i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji lekarskich!
 


Trudny czas pandemii mocno odbił się na naszym zdrowiu, zwłaszcza że dostęp do wielu lekarzy i badań był mocno utrudniony, a kolejki długie. W dodatku wielu ozdrowieńców nadal cierpi na dolegliwości i powikłania po COVID-19. Widząc wszystkie te problemy, Grupa PZU podjęła wyzwanie. W walce z pandemią i jej skutkami zainicjowała szereg działań, między innymi:

• wspiera wiele różnorodnych porad medycznych,

• uruchomiła pomoc prawną,

• wyposażyła polskie szpitale w sprzęt za 6 mln zł,

• przekazała 200 samochodów służbom medycznym,

• zorganizowała ważną i potrzebną akcję Droga do Zdrowia z PZU.
 

Na czym polega akcja Droga do Zdrowia z PZU?

W ramach akcji mobilne gabinety od czerwca do końca sierpnia odwiedzają 13 miast i miejscowości w całej Polsce. Można w nich skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i bezpłatnego pakietu badań dla ozdrowieńców, obejmującego przede wszystkim: EKG, spirometrię, USG płuc, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Na miejscu wyniki badań można skonsultować ze specjalistami: internistą i pulmonologiem. Można też skorzystać z porad dermatologa i dietetyka. Nie tylko ozdrowieńcy, badania może zrobić każdy, kto tego potrzebuje!
 

Poznaj efekty pierwszego etapu akcji

Przez cztery weekendy czerwca mobilna strefa zdrowia pokonała 3500 km. W sześciu miastach (Zamość, Rzeszów, Stalowa Wola, Hrubieszów, Świdnik, Lublin) z akcji skorzystało około 3000 osób, wykonując bezpłatne badania diagnostyczne i korzystając z konsultacji medycznych. Zrealizowano ponad 1000 badań i konsultacji dotyczących płuc, a interniści pomogli ponad 640 osobom. Niemal równie potrzebne okazały się porady dermatologów i dietetyków. O tym, jak ważne były badania dla ozdrowieńców, może świadczyć fakt, że 6 razy akcja uratowała ludzkie życie. W wyniku badań, u sześciu osób stwierdzono stan poważny i natychmiast skierowano je do szpitala.

 

Co dalej? Sprawdź kolejne przystanki mobilnych gabinetów

W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Gdzie można nas szukać? W kolejne wakacyjne weekendy odwiedzimy następujące miejscowości:

07–08.08 – Augustów,

14–15.08 – Polańczyk,

21–22.08 – Zakopane,

28–29.08 – Szklarska Poręba.

Nasze punkty medyczne będą czynne od rana do wieczora, a chętni będą mogli skorzystać z pomocy bez wcześniejszych zapisów.

Nie poprzestawajmy na okazjonalnych badaniach. Dbajmy o zdrowie regularnie!

PZU troszcząc się o kondycję zdrowotną Polaków, prowadzi badania i sprawdza ich nawyki oraz trudności, z jakimi zmagają się w drodze do zdrowia na co dzień. Zdecydowana większość ankietowanych przyznaje1, że dla zdrowia ważne są:

• aktywny tryb życia,

• racjonalne, zbilansowane odżywianie,

• badania profilaktyczne. 

Co ważne, jedynie nieco ponad 40% ankietowanych deklaruje, że dba o badania profilaktyczne (to najmniej spośród wszystkich obszarów analizowanych w badaniu).  Najważniejszymi barierami regularności badań są: trudny dostęp do lekarzy, kłopoty z uzyskaniem skierowania na badania oraz brak czasu. Dodatkowo, wśród osób, które w ogóle nie wykonują badań, popularne jest przekonanie, że badania z racji młodego wieku nie są im potrzebne, a to błąd, bo coraz więcej młodych osób zapada na groźne choroby.

Rozwiązaniem tego problemu są pakiety medyczne z badaniami profilaktycznymi np. w ramach prywatnej opieki medycznej PZU Zdrowie. Są one ukierunkowane na najczęściej pojawiające się kłopoty zdrowotne w różnych grupach wiekowych i społecznych. Dużym udogodnieniem są też przypomnienia wysyłane przez system, ile czasu minęło od ostatnich badań. Korzystajmy z tego i dbajmy o siebie!


1Badanie przeprowadzone przez agencję badawczą IQS na zlecenie PZU; wywiady ankietowe przez Internet (CAWI); próba: n=1500 osób w wieku 18-65 lat, termin realizacji kwiecień-maj 2021 r.