08 marca 2019

Bądź roztropną księżniczką – zrób sobie prezent

Dzień Kobiet to dobra okazja, by trochę zwolnić i pomyśleć o sobie. I nie chodzi tylko o drobne przyjemności, ale też o spokój i komfort na co dzień. Tylko jak to zrobić?

Nie chodzi o to, żebyś tylko raz w roku oznajmiła wszystkim „jestem królową”. Bądź roztropną księżniczką każdego dnia. Anna Kowalska jest mamą nastolatka, pracuje zawodowo, często brakuje jej czasu dla siebie. Ale mimo tego stara się realizować swoje sportowe pasje, czasem umawia się z koleżankami na zakupy czy wypady do spa, a z mężem raz w tygodniu wychodzi na randki. Należy też do tej połowy Polek, które twierdzą, że rozsądnie zarządzają budżetem domowym (wg raportu SW Research „Polka – strażniczka domowego budżetu”). A skoro dba o finanse, to pamięta też o ubezpieczeniu. Zwłaszcza domu, w którym mieszka z rodziną. Wie, że takie ubezpieczenie to nie tylko ochrona nieruchomości czy wyposażenia (mebli, sprzętu RTV i AGD), to znacznie więcej.

1. Ubrania, buty i biżuteria

Anna odziedziczyła po babci futro. Wie, że nie jest to ekologiczne, ale to dla niej cenna pamiątka. Uwielbia buty, ma ich kilkanaście par. Od męża na każde święta dostaje biżuterię (może nie są to brylanty, ale dla niej to bezcenna pamiątka). Dzięki ubezpieczeniu PZU Dom te wszystkie rzeczy są ubezpieczone. W razie kradzieży, Anna dostanie za nie odszkodowanie.

2. Sprzęt sportowy

Anna zimą z pasją jeździ na nartach. W tym roku zainwestowała swoje oszczędności w dobre narty i buty. Uwielbia też jazdę na rolkach i rowerze. Wszystkie te sprzęty trzyma w pomieszczeniu gospodarczym w domu. One także są ubezpieczone. Gdyby coś się z nimi stało (np. zniszczyłby je pożar, zostałyby skradzione) nasza roztropna księżniczka także może liczyć na odszkodowanie.

3. Laptop i telefon

Trudno teraz obyć się bez osobistych sprzętów elektronicznych. Anna ma swojego laptopa, ma też w domu laptop firmowy. Smartfon służy jej właściwie do organizacji całego życia – ma w nim aplikacje banków, przychodni zdrowia, dziennik lekcyjny syna, kalendarz i oczywiście pocztę e-mail. Ubezpieczenie domu to także ubezpieczenie sprzętów elektronicznych (także tych służbowych). A gdyby Anna miała problem np. z instalacją oprogramowania, pomoże jej zdalnie informatyk (Anna ma w PZU Dom ubezpieczenie Pomoc w Domu w pakiecie Super Plus).

4. Torebka i zakupy

Z okazji Dnia Kobiet Anna umówiła się z przyjaciółkami na kawę i do kina. Jak 36% dorosłych Polaków (wg Sponsoring Monitor, ARC Rynek i opinia, styczeń 2017) z dóbr kultury najczęściej wybiera właśnie kino. Niestety jej przyjaciółka miała kiedyś nieprzyjemne zdarzenie. Chuligan wyrwał jej torebkę, w której miała portfel, dokumenty i służbowy telefon. Wszystko przepadło. Natomiast Anna w ramach ubezpieczenia ruchomości domowych ma też chronioną torebkę przed rabunkiem na ulicy czy w sklepie. Co więcej przed rabunkiem ubezpieczone są też jej zakupy, np. nowe buty i sukienka na świąteczną kolację z mężem.

5. OC w życiu prywatnym

Podczas zakupów mogą zdarzyć się też inne mało przyjemne rzeczy. Kilka dni temu o mały włos Anna nie zrzuciła torebką flakonu drogich perfum w drogerii. Chwila grozy, ale nawet gdyby te perfumy się rozbiły, za szkodę zapłaciłby ubezpieczyciel, bo tak działa ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej w życiu prywatnym. Zimą Anna z całą rodziną była na nartach w Szczyrku. I tam to ubezpieczenie się przydało. Zagapiła się i najechała na innego narciarza. Niestety zniszczyła mu narty. Na szczęście dzięki ubezpieczeniu OC, które ma w swej domowej polisie, nie musiała martwić się o pieniądze na odszkodowanie. Pieniądze poszkodowanemu wypłaciło PZU.

6. Pomoc prawna i pomoc assistance

Anna lubi robić zakupy przez internet. Najchętniej kupuje tak ubrania, kosmetyki i książki. Jednak ostatnio w jakimś nowym sklepie internetowym spodobała jej się bluzka i pod wpływem impulsu ją zamówiła. Zapłaciła kartą. Na przesyłkę czeka już 4 tygodnie, próbuje skontaktować się ze sklepem, ale nikt nie odbiera telefonu, nie odpisuje na maile. Zniecierpliwiona poprosiła prawnika o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Pomoc prawną też ma w pakiecie PZU Dom.

Z kolei w ubezpieczeniu Pomoc w Domu (też w PZU Dom) nasza bohaterka może liczyć m.in. na pomoc hydraulika czy elektryka w razie nagłej awarii w domu.

7. Asystent Zdrowotny

Jesienią Anna postanowiła zrobić porządek w pawlaczu. Musiała wspiąć się na domową drabinkę. Nie wie, jak to się stało, ale z niej spadła i złamała obojczyk. Z powodu wypadku spędziła 4 dni w szpitalu. Dzięki ubezpieczeniu Asystent Zdrowotny mogła kontynuować leczenie i rehabilitację w prywatnych placówkach PZU Zdrowie. 

Ale dziś jest Dzień Kobiet. Anna cieszy się ze spotkania z przyjaciółkami. Potem uroczysta kolacja z rodziną, a jutro randka z mężem. Najlepszym prezentem, jaki Anna może sobie wymarzyć, jest bliskość ukochanych osób. Spokój daje jej też świadomość, że ma ubezpieczenie – tak na wszelki wypadek.

Źródła

Ubezpieczenie PZU Dom: https://www.pzu.pl/