25 września 2020

PZU GO dostępne w sprzedaży we wszystkich oddziałach PZU

Liczba wypadków na Polskich drogach z roku na rok systematycznie spada. Niemniej ciągle dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń. Między innymi dlatego w Parlamencie Europejskim opracowano strategię, mającą doprowadzić do tego, że w 2050 roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków spadnie do zera. PZU GO jest rozwiązaniem, które przybliża nas do osiągnięcia tego celu.

Zgodnie z Raportem Komendy Głównej Policji, w samym tylko 2019 roku doszło do 30 288 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosło 2 909 osób. Średni czas wezwania pomocy od momentu zajścia wynosi:

 • 4 minuty – w terenie zabudowanym,
 • 7 minut – w terenie niezabudowanym.

Właśnie w tych pierwszych minutach można uratować zdrowie i życie ludzkie. Nieudzielenie pomocy albo zbyt późna interwencja często ma tragiczne skutki. Automatyczne powiadamianie o wypadku może skrócić czas reakcji nawet o 40 proc., gdy do zdarzenia dojdzie w terenie zabudowanym i o 50 proc., gdy do zdarzenia dojdzie na obszarze wiejskim. Rozwiązaniem, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo na drogach jest system błyskawicznego reagowania, taki jak PZU GO.

PZU GO to nowoczesny system, który zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów w czasie jazdy. Składa się z niewielkiego urządzenia połączonego z aplikacją w telefonie. Jego zadaniem jest wykrywanie groźnych sytuacji i natychmiastowa reakcja, która może uratować życie.

Jak działa PZU GO?

Urządzenie monitorujące sytuację na drodze należy przykleić do przedniej szyby samochodu i połączyć z aplikacją PZU GO w telefonie . Kiedy czujnik wykryje zagrożenie natychmiast przekaże do Centrum Alarmowego PZU informację o zdarzeniu. Wtedy konsultant oddzwania do kierowcy, żeby sprawdzić, czy potrzebna jest pomoc. Jeśli próba kontaktu nie powiedzie się – na miejsce wypadku bezzwłocznie wysyłane są służby ratunkowe.

Taka błyskawiczna reakcja jest kluczowa dla ratowania zdrowia i życia. Ponadto, aplikacja PZU GO z dużą dokładnością określa położenie samochodu, dzięki wykorzystywaniu sygnału GPS. Nawet jeśli pojazd znajduje się w lesie albo zupełnie obcym miejscu, a kierowca nie jest w stanie prawidłowo określić swojej lokalizacji, pomoc dotrze we właściwe miejsce.

Z PZU GO pozwala poczuć się bezpiecznie podczas każdej podróży. Aplikacja jest wyposażona w przycisk SOS, dzięki któremu natychmiastowo można skontaktować się z Centrum Alarmowym PZU. To niezwykle przydatne rozwiązanie, kiedy potrzebna jest pomocy, na przykład kiedy samochód ulegnie awarii albo kierowca zasłabnie i konieczna będzie interwencja lekarza. Wyślij sygnał SOS i pozwól, żeby PZU zatroszczyło się o Twoje bezpieczeństwo.

Ucz się bezpieczniejszej jazdy z PZU GO

Aplikacja PZU GO analizuje Twoje zachowania na drodze. Dzięki temu po zakończonej podróży możesz zweryfikować swój styl jazdy. Upewnij się, czy nie przekraczasz dozwolonej prędkości i nie wykonujesz niebezpiecznych manewrów. W ten sposób masz szansę na udoskonalenie swoich umiejętności kierowcy, a im lepszym kierowcą jesteś, tym większe bezpieczeństwo i ekonomia jazdy.

Czy PZU wykorzysta dane z aplikacji przy wypłacie odszkodowania?

W czasie jazdy tylko użytkownik PZU GO ma dostęp do informacji o przebytych trasach. Dane z aplikacji nie będą wykorzystywane przez PZU do wypłaty odszkodowania oraz naliczania składki ubezpieczeniowej. Jedynym celem PZU GO jest dbałość o bezpieczeństwo. Kierowca ma możliwość sprawdzić, jak na co dzień jeździ i w jaki sposób zachowuje się na drodze. Informacje pozostają jednak wyłącznie do jego wiadomości. Może on obejrzeć trasy z ostatnich 30 dni, przejrzeć swoje statystyki i przeanalizować takie aktywności, jak: hamowanie, przyspieszanie, przekroczenia prędkości.

Dlaczego warto wykupić PZU GO?

PZU GO jest sztandarowym projektem PZU służącym ochronie ludzkiego życia. Nie ulega wątpliwości, że wypadki komunikacyjne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka, dlatego ważne jest wdrożenie systemu błyskawicznej reakcji. Takie właśnie zadanie ma PZU GO. Oferta jest już dostępna we wszystkich oddziałach PZU, u wybranych agentów wyłącznych, multiagencjach , salonach dealerskich oraz w sprzedaży zdalnej realizowanej przez Call Center. Sieć sprzedaży PZU GO jest stale poszerzana o kolejnych agentów oraz  nowe kanały dystrybucji.

Co ważne, PZU jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce i w Eurpie wprowadził tego typu rozwiązanie na szeroką skalę. „Miarą sukcesu jest dla PZU osiąganie nie tylko biznesowych, ale także prospołecznych celów. Bycie liderem w branży zobowiązuje nas do wyznaczania trendów i kierunków nie tylko w zakresie świadczonej ochrony ubezpieczeniowej czy  innowacji ale również w zakresie odpowiedzialności społecznej.” – podkreśla Paweł Lewandowski, Dyrektor ds. Analiz i Wsparcia Narzędziowego w PZU

Do tej pory z rozwiązania skorzystało ponad 11 tysięcy  kierowców, którzy przejechali z PZU GO miliony kilometrów.. Skuteczność systemu została wielokrotnie potwierdzona nie tylko w trakcie interwencji na drogach, ale także badaniami satysfakcji klienta. Ponad 80% klientów poleciłoby PZU GO rodzinie lub znajomym. PZU GO jest doceniane również również przez instytucje branżowe. Otrzymało tytuł „Innowacja Roku 2019” i otrzymało statuetkę Złoty Bell w prestiżowym konkursie Mobility Trends. Internauci docenili system za nowatorskie podejście do kwestii bezpieczeństwa i monitorowania niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz wykorzystania najnowszych technologii w sytuacji zagrożenia

Jak skorzystać z oferty?

Z wariantu PZU GO można skorzystać, wykupując ubezpiecznie PZU Pomoc w Drodze. Oferta jest dostępna na terenie całej Polski, a dla klientów, którzy chcą skorzystać z opcji Komfort lub Super – ma promocyjną cenę 49 zł.

Decydując się na PZU GO, klient zyskuje  również:

 • przewóz ubezpieczonych do szpitala, jeśli nie ma potrzeby zawiadomienia Centrum Powiadamiania Ratunkowego;
 • umówienie konsultacji lekarskiej, wizyty pielęgniarskiej lub u psychologa;
 • dostarczenie leków do miejsca pobytu ubezpieczonego;
 • holowanie unieruchomionego wskutek wypadku pojazdu, bez limitu kilometrów w Polsce.

Szczegółowe informacje o PZU GO wraz z listą sprzedawców, u których można wykupić ofertę,  znajdują się na https://www.pzu.pl/pzugo oraz pod numerem Infolinii PZU GO 22 566 00 66 (opłata zgodna ze stawką operatora).

Informacje ważne dla Agentów

Wariant PZU GO możesz sprzedać Klientowi tylko wtedy, kiedy masz możliwość wydaniu czujnika do zamontowania na szybie. Pamiętaj o tym, żeby przekazać informację o poprawnym zamontowaniu urządzenia. To niezwykle ważne, ponieważ wpływa na to, czy będziemy w stanie udzielić pomocy.

 

Jeśli Klient jest zainteresowany ofertą, wskaż mu oddział/agenta, który ma upoważnienie do dystrybucji pakietu PZU GO. Pełną listę takich placówek znajdziesz na stronie: https://www.pzu.pl/pzugo. Kliknij zakładkę „Sprawdź, gdzie kupisz” w prawym górnym rogu ekranu.

Zanim przystąpisz do sprzedaży PZU GO, zrealizuj szkolenie online, które znajdziesz tutaj. Zapoznaj się także z materiałami sprzedażowymi. Zwróć szczególną uwagę na:

 • wytyczne sprzedażowe,
 • sposób sprzedaży PZU GO, w tym sposób zamawiania czujników,
 • argumenter,
 • sposób prawidłowej instalacji PZU GO,
 • film instruktażowy na temat montowania PZU GO na samochodzie.

Sprzedaż PZU GO w stanie epidemii

W wyniku zaistniałej sytuacji epidemiologicznej nie zaleca się, żeby pracownik oddziału/agent samodzielnie montował urządzenie na samochodzie klienta i instalował za niego aplikację PZU GO w telefonie. Podczas procesu sprzedaży należy się kierować następującymi zasadami:

 1. Obsługa klienta i pomoc przy instalacji PZU GO powinna odbywać się bezdotykowo. Przekaż niezbędne informację za pomocą instrukcji/manuali w formie papierowej. Zaprezentuj również film instruktażowy, w którym krok po kroku wyjaśniamy sposób montażu PZU GO.
 2. Jeśli klient nalega na udzielenie mu dodatkowego wsparcia, na przykład prosząc o zamontowanie urządzenia w samochodzie – odmów. Agent/Sprzedawca może jednak instruować klienta o kolejnych krokach, zachowując bezpieczny odstęp 2 metrów od klienta. Stojąc przed samochodem i nie wchodząc w bezpośrednie interakcje, możesz udzielać wsparcia, pamiętając o stosowaniu się do zasad sanitarnych.