15 czerwca 2022

15 niesamowicie przydatnych akcesoriów podróżnych, które musisz mieć w swojej walizce

Nieważne, czy wybierasz się na odległe egzotyczne wakacje, czy planujesz weekendowy wypad, aby naładować baterie – dzięki tym akcesoriom podróżnym Twoje wakacje będą łatwiejsze i wygodniejsze. Zobacz, jak się spakować na wyjazd i zwiększyć bezpieczeństwo swojej podróży!

Bagaż podręczny

Większość lotu spędzamy na rozrywce lub spaniu. Jak więc upewnić się, że nikt nie będzie zaglądał do naszego bagażu? Walizki często mają wbudowany mechanizm zabezpieczający, więc wystarczy ustawić szyfr i zmartwienie z głowy. Co jednak, jeśli takiego mechanizmu nie ma?

Każdy bagaż podręczny można zabezpieczyć za pomocą malutkiego gadżetu – #1 kłódki do bagażu. Osoby podróżujące na długich trasach mogą skorzystać również z #2 alarmów z czujnikami ruchu. Taki alarm przyczepia się do torby lub bagażu i włącza go, gdy chce się np. pójść spać. W momencie wykrycia ruchu – alarm się uruchamia. Proste i skuteczne zabezpieczenie bagażu przed kradzieżą!

Pamiętaj również o zabezpieczeniu swoich dokumentów przed kradzieżą lub zagubieniem. Dobrą praktyką jest zrobienie zdjęcia oraz #3 kserokopii dokumentów i trzymanie ich w innym miejscu niż oryginałów.
 


 

Jak się przygotować na ewentualne zaginięcie bagażu?

Choć jest to jeden z najmniej przyjemnych elementów podróży – może się zdarzyć każdemu. Można jednak znacznie ułatwić sobie odnalezienie zgubionego bagażu:

 • Zrób zdjęcie bagażu – dzięki temu znacznie prościej będzie Ci opisać wielkość, kształt czy kolor zagubionej walizki, a dodatkowo będziesz mógł pokazać zdjęcie służbom.
 • Umieść swoje imię i nazwisko wewnątrz walizki – karteczka umieszczona na zewnątrz może się oderwać.
 • Usuń naklejki z poprzednich podróży – mogą być one mylące dla pracowników i skanerów bagażu.
 • Cenne rzeczy trzymaj w bagażu podręcznym – laptop, droga biżuteria czy klucze do mieszkania lepiej trzymać przy sobie. Nie tylko ochroni je to przed zagubieniem, lecz także ewentualnym zniszczeniem podczas przeładunku bagażu.
 • Umieść w walizce #4 lokalizator GPS – ten mały gadżet będzie w czasie rzeczywistym przesyłał lokalizację Twojej walizki na Twój telefon.
   


 

Jak się spakować w bagaż podręczny, czyli oszczędność miejsca

Każdy bagaż – zarówno podręczny, jak i rejestrowany – posiada określone maksymalne wymiary, których przekroczenie może się wiązać z dodatkowymi opłatami... Jak się spakować do samolotu, aby zaoszczędzić miejsca?

 • Zwiń ubrania w rulon – pozwala to zapakowanie dwa razy więcej rzeczy!
 • Wykorzystaj #5 organizery do walizki – tzw. kostki do pakowania walizki nie tylko zwiększają ilość miejsca w walizce, lecz także pomagają zachować porządek.
 • Zapakuj kosmetyki w #6 pojemniki podróżne – zestawy pojemników podróżnych na kosmetyki są prostym sposobem na oszczędzenie ogromnej ilości miejsca, a dodatkowo tę ilość płynów można przewozić w bagażu podręcznym.
 • Wykorzystaj przestrzeń w Twoich butach – skarpetki, biżuterię czy inne mniejsze rzeczy śmiało możesz zmieścić właśnie wewnątrz butów.
 • Najcięższe i największe objętościowo rzeczy załóż na siebie – puchową kurtkę czy największą parę butów włóż na siebie do samolotu, dzięki temu w walizce zrobi się znacznie przestrzenniej.
   

Pakowanie walizki na wakacje – co warto ze sobą zabrać w podróż?

Jeszcze przed pandemią, #7 chusteczki dezynfekujące były jednym z tanich i bardzo przydatnych przedmiotów podróżnych. Wciąż jest to niezbędna rzecz w każdej podróży! Z pozoru banalne, lecz w rzeczywistości zwiększają komfort podróży i mają duży wpływ na nasze zdrowie. A skoro już przy zdrowiu jesteśmy – w wielu popularnych kierunkach wakacyjnych woda z kranu nie nadaje się do spożycia. Jeśli chcemy się dodatkowo zabezpieczyć przed dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi – możemy zaopatrzyć się w #8 tabletki do uzdatniania wody, aczkolwiek polecane jest po prostu spożywanie wody butelkowanej. Tabletki uzdatniające mogą się jednak przydać podczas wypadów survivalowych.

Przed wyjazdem na wakacje warto także sprawdzić, jakie gniazdka są wykorzystywane w hotelach w danym kraju. Nie zawsze są to bowiem gniazdka europejskie, nawet jeśli podróżujemy po Europie. Przykładowo, we Włoszech w niektórych hotelach wciąż można spotkać gniazdka włoskie. Dobrze jest więc zabrać ze sobą na wakacje odpowiednią #9 przejściówkę do kontaktu, nawet jeśli miałaby się ona nie przydać.
 

Pakowanie na wakacje – nieoczywiste a przydatne gadżety

W zależności od kierunku wakacyjnego, do którego się wybieramy mogą nam się przydać poniższe przedmioty:

#10 Poncho przeciwdeszczowe – bo nigdy nie wiemy, czy nie złapie nas deszcz.

#11 Kieszonkowy koc piknikowy – zajmuje mało miejsca, a sprawdza się zarówno na plażę, jak i na piknik w parku.

#12 Wodoodporne etui na telefon, dokumenty i pieniądze – można się z nim kąpać w morzu czy basenie, a nasze przedmioty są bezpieczne i zawsze pod ręką.

#13 Szal z ukrytą kieszonką – doskonały do wygodnego przechowywania telefonu czy dokumentów podczas pieszych wycieczek, a dodatkowo chroni przed kradzieżą.

#14 Butelka filtrująca – idealna na lotniska, na których są ogólnodostępne ujęcia wody pitnej. Nie trzeba kupować drogiej wody butelkowanej, wystarczy napełnić własną butelkę.

#15 Powerbank – dla wielu podróżników jest totalnym must have w podróży, pozwala naładować urządzenia gdziekolwiek się znajdują.
 


 

Ruszaj na bezpieczne i spokojne wakacje!

Już wiesz, jak się spakować na wyjazd, jednak nie zapomnij o tym, by przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży. Choć wakacje mają być odskocznią od codziennego życia, często niestety bywają stresujące. Bez względu na to, jak i gdzie spędzasz wakacje, zabierz ze sobą spokój i poczucie bezpieczeństwa, które daje ubezpieczenie PZU Wojażer. W razie wielu nieprzewidzianych zdarzeń, możesz liczyć na pomoc w trakcie swojej podróży. 

Aby całkowicie cieszyć się wakacjami bez zmartwień – ubezpiecz swój dom lub mieszkanie na wypadek wielu sytuacji, które mogą zdarzyć się podczas Twojej nieobecności. PZU Dom to ubezpieczenie od nieprzewidzianych sytuacji (np. zalania, kradzieży), zapewniające pomoc odpowiednich fachowców i sprawną obsługę szkody. Z PZU Dom i PZU Wojażer zyskujesz spokój i bezpieczeństwo podczas swoich podróży!
 


*Materiał PZU SA. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU na https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/majatek-podroze-oc/dom-i-mieszkanie/ubezpieczenie-domu

*Materiał PZU SA. Szczegółowe informacje, w tym wyłączenia naszej odpowiedzialności, znajdziesz w OWU na  https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/majatek-podroze-oc/podroze/ubezpieczenie-wyjazdu-turystycznego