21 stycznia 2020

Twoja troska – najlepszy prezent dla babci i dziadka

Pokaż babci i dziadkowi, że o nich myślisz. Dowiedz się, dlaczego kupienie im ubezpieczenia to dobry pomysł na prezent.

Twoja babcia i dziadek (albo starsi rodzice) mieszkają samodzielnie i daleko od Ciebie? Zadbaj o ich spokój i codzienne bezpieczeństwo. Pomoże Ci w tym kompleksowe ubezpieczenie. Przekonaj się, że polisa PZU Dom to nie tylko ochrona nieruchomości, to dużo więcej.

 

Bezpieczny dom

Remont łazienki po zalaniu to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Na naprawę dachu, który zerwała wichura, trzeba wydać nawet kilkaset tysięcy. W takich sytuacjach przydaje się dobre ubezpieczenie nieruchomości. Kiedy dojdzie do szkody, pieniądze z odszkodowania pomogą pokryć wydatki na zlikwidowanie jej skutków.

Chwila zapomnienia

Seniorom zdarza się czasem zostawić bez nadzoru garnek na włączonej kuchence czy włączony piecyk elektryczny. W takich sytuacjach łatwo może dojść do pożaru lub innych zniszczeń. Często tego typu zdarzenia nie są ubezpieczane. Jednak PZU Dom je obejmuje, ponieważ staramy się odpowiadać na różne potrzeby naszych klientów.

Ochrona przed wyłudzeniem

Osoby starsze łatwo mogą też zostać ofiarami różnych oszustów. W 2019 roku metodą „na policjanta” albo „na wnuczka” wyłudzono od nich ok 72 milionów złotych*. Ubezpieczenie ruchomości domowych w wariancie Od Wszystkich Ryzyk w PZU Dom chroni przed skutkami takiego przestępstwa. Jeśli więc ktoś podstępem wyłudzi od ubezpieczonego seniora (który skończył 65 lat) gotówkę albo biżuterię, to wypłacimy mu odszkodowanie. Można liczyć na 10% sumy ubezpieczenia ruchomości domowych, maksymalnie 10 000 zł.

Wsparcie, kiedy zdarzy się wypadek

Nawet jeśli Twoja babcia i Twój dziadek są zdrowi i tryskają optymizmem, pomyśl o wsparciu dla nich w razie nieszczęśliwego wypadku. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, potknięcie czy zamyślenie… Jeśli zdarzy się wypadek, ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zapewni pieniądze np. na leczenie czy rehabilitację – tak ważne u seniorów.

Pomoc w razie awarii w domu

Twoi dziadkowie mieszkają daleko od Ciebie i nie zawsze możesz szybko im pomóc. Polisa PZU Dom może się przydać, gdy np. przecieka wężyk doprowadzający wodę do pralki i trzeba go pilnie wymienić, dziadek zgubi klucze do domu i trzeba zmienić zamki w drzwiach czy w gniazdu elektrycznym w salonie babci robi się zwarcie. Dzięki ubezpieczeniu Pomoc w Domu zorganizujemy i opłacimy usługę m.in. hydraulika, elektryka, szklarza czy ślusarza. Z kolei wariant Super Plus tego ubezpieczenia może być szczególnie przydatny tym seniorom, którzy korzystają z komputera i internetu (np. w ten sposób kontaktują się z wnukami czy opłacają rachunki). W razie problemów np. z instalacją oprogramowania lub gdy trzeba wyczyścić komputer z wirusów, przyda się zdalna pomoc informatyka.

Jeśli więc chcesz podarować swojej babci i swojemu dziadkowi (lub starszym rodzicom) naprawdę wartościowy i praktyczny prezent, pomyśl o polisie PZU Dom. Z łatwością dopasujesz jej zakres do potrzeb swoich najbliższych. 

Źródła

*Komenda Główna Policji